Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e valami törvény arra, ha...

Van-e valami törvény arra, ha valaki nem segít, sőt hátrányosan befolyásolhatja egy sérült állapotát?

Figyelt kérdés
Az alábbi esetről jutott eszembe,ahol valaki félretolja az segítségre szorulót? [link]

2014. nov. 27. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van.. A lopástól eltekintve is. A segítség elmulasztása bűncselekmény.
2014. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kéne egy ilyen per...komolyan. Azért álljon már meg a menet!Felháborító! És sajnos é is tapasztalom az ilyen hülye emberek létezését,megnyilvánulsát, csak nem ennyire durva módon,de simán kinézem belőlük.
2014. nov. 27. 23:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt a pelenkáért kuncsorgó barmot meg csak simán pofán vágtamvolna,vagy úgy leugattam volna,hogy megemlegeti.
2014. nov. 28. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A segítségnyújtás elmulasztása, bár valóban ide kívánkozhat, szerintem mégsem állná meg a helyét. Hiszen ha már valaki értesítette a mentőszolgálatot, akkor más már mit tudna még tenni? Főleg ha nincs egészségügyi képzettsége? Nem sokat. Erkölcsileg persze annak az embernek, aki félretolta és átlépett rajta, erősen kifogásolható, büntetőjogilag viszont szerintem nem értékelhető.
2014. nov. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,ezért kérdeztem. Ha lehetne,egy ilyen törvényt kéne alkotni az ilyen hülyék miatt. Nem bizonyítható,h nem okozott traumát,mondjuk. De hogy aljas,az is biztos.
2014. nov. 28. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet és nem is kell mindenre külön törvény. Amúgy itt a segítségnyújtás elmulasztása merül fel, a másik kettő esetében meg a kifosztás. Nem kell új törvény. Mindenki azt hiszi majd 4000 db új jogszabály mindent megjavít, hát nem - távolról sem.
2014. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát pl ez értelmesebb lenne,mint a fidesz magukat bevédő törvényei. Eddig bennem sem merült fel,de azért mivel ilyen emberek is vannak, azért valami csak kéne. Ha más nem,a net világában,kiposztolnám mindenhova annak a tetűnek a fejét.
2014. nov. 28. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!