Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel a hangfelvétellel...

Ezzel a hangfelvétellel elkövetek valamilyen bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Gondom lehet abból jogilag, ha felteszem pl a Youtubera azt a hangfelvételt, amelyen egy orvos egészen egyértelműen, világosan megjegyzéseket tesz arra, hogy csak akkor lát el rendesen, ha fizetek neki, és sőt, ha nem, akkor még akadályokat is gördít az utamba?


Vagy inkább tegyek feljelentést, de ne hozzam nyilvánosságra?

(csak ez utóbbi esetben attól tartok, hogy eltussolják)



2014. dec. 2. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

A hangfelvétel elkészítésével is már törvényt sértettél, a közzététellel csak súlyosabb lenne a dolog.

Feljelentéshez felhasználhatod. Ha megalapozott, akkor el szoktak tekinteni a bizonyíték megszerzésének e módjától. De ha elutasítanak, akkor esetleg felelősségre vonnak a felvételkészítés miatt.

2014. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tomala ***** válasza:
73%

Az orvos passzív vesztegetés bűncselekményét követte el. Érdemes feljelenteni. Én legalábbis nagyon utálom az ilyet.

A jelenlegi szabályozás szerint a nem kért, de utólag elfogadott hálapénz lényegében nem illegális, viszont az előre kért (kvázi kizsarolt) pénz nagyon is büntetendő.


A hangfelvétel elkészítésével elvileg személyes adattal való visszaélés bűncselekményét elkövetted ugyan, ám azokban az esetekben, mikor ez bűncselekmény rögzítésére irányul, nem állapítják meg a bűnösséget.

Ha simán nyilvánosságra hozod a felvételt, arra már nem áll ez a kivétel, ráadásul a doki ez esetben kártérítést is követelhet.

Más a helyzet, ha a hangot eltorzítva teszed fel a Youtube-ra, és a vezetéknevét csak kezdőbetűvel írod ki. Ebben az esetben ugyanis nincs személyes adatról szó, mivel a hang nem köthető konkrét személyhez.

2014. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, na de most ez olyan dolog, hogy ha nincs a hangfelvétel, az életben nem bizonyítom be h mekkora egy aljas szemétláda ... Pont ezért akartam a felvételt, és nekem is valami ilyesmi derengett h ha bcs-t leplezek le vele, akkor nem követek el vele semmit.

Úgy van, ahogy írtad, kvázi kizsarolta (vagyis akarta) a lóvét.


Hát de most nehogy már mondjuk az autós kamerám pl felvesz egy utcai rablást, és utána kitalálják h engem büntetnek meg, amiért felvettem ... most nem?

2014. dec. 2. 21:45
 4/16 anonim ***** válasza:

Bár nem ezt kérded, de én azt is mérlegelném, mit nyerek a feljelentéssel.

Egyfelől jogkövető, törvénytisztelő állampolgár vagyok, másfelől viszont úgy vélem, jönnek a gondok maguktól is, kinek kell a több hónapig tartó felhajtás. Mert hát beballagni a rendőrségre, leírni, elmondani amit kell, bemutatni a felvételt fél nap.

De aztán lehet feljelentéskiegészítés, további tanuk bevonása, szembesítés, tárgyalás stb.

2014. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

igen, ebben teljesen igazad van, na csak ha a hiányos és nem megfelelő ellátásnak következményei is vannak, akkor nem biztos h lehet azt csak úgy annyiban hagyni ...

De valóban mérlegelni kell sok mindent.

2014. dec. 2. 21:57
 6/16 tomala ***** válasza:
44%

Pont azért merik ezt megcsinálni egyes orvosok, mert abból indulnak ki, hogy úgysem tesz senki feljelentést, vagy ha igen, akkor nem tudja bizonyítani. Én nagyon támogatlak abban, hogy feljelentsd. Közérdek, hogy az ilyen gerinctelen orvosokat eltakarítsák a egészségügyből.

Mellesleg szerintem a torzított (!) felvételt ne csak a Youtube-ra tedd fel, hanem küldd el néhány szerkesztőségnek is.

2014. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, én is így vagyok ezzel, csak nem akarom h aztán rám üssön vissza a nagy becsületesség-érzetem, de teljesen igazad van, ez közérdek ... csak kérdés h a hatóságok is így látják-e majd.
2014. dec. 2. 22:20
 8/16 A kérdező kommentje:

Még egy régebbi ügy kapcsán, ügyvédtől azt hallottam (ha jól emlékszek), hogy büntető eljárásban elég kétes és egyedi esettől függő a hangfelvétel elfogadása, de polgári vonalon egyértelműen bevett bírósági gyakorlat és csak javasolni tudja, ha azzal az igazamat tudom bizonyítani.


Most akkor ebből mi az igaz?

2014. dec. 3. 05:44
 9/16 anonim ***** válasza:
atlatszo.hu-nak írj egy e-mailt, ha valóban ügyet akarsz belőle csinálni
2014. dec. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Tisztázzuk, ez nem bűncselekmény, így nem büntetnek meg miatta. Viszont azzal, hogy a felvételt elkészítetted visszaéltél a személyiségi jogaival, így akkor is indíthat polgári pert, ha elmarasztalják emiatt. Nem véletlenül lehet ilyen felvételeket, hatósági személyek által csak bírói engedéllyel elkészíteni! Valószínűleg amúgy se fogadják el, ha csak nem hallható rajta tisztán a résztvevő felek neve, felvétel ideje...

Bírónként is változik a felhasználhatósága, van aki engedi, míg más ugyanabban az ügyben nem.

2014. dec. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!