Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel a hangfelvétellel...

Ezzel a hangfelvétellel elkövetek valamilyen bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Gondom lehet abból jogilag, ha felteszem pl a Youtubera azt a hangfelvételt, amelyen egy orvos egészen egyértelműen, világosan megjegyzéseket tesz arra, hogy csak akkor lát el rendesen, ha fizetek neki, és sőt, ha nem, akkor még akadályokat is gördít az utamba?


Vagy inkább tegyek feljelentést, de ne hozzam nyilvánosságra?

(csak ez utóbbi esetben attól tartok, hogy eltussolják)



2014. dec. 2. 21:04
1 2
 11/16 tomala ***** válasza:

Pont fordítva: büntetőeljárásban mindig elfogadják a hangfelvételt, polgári eljárásban nagy valószínűséggel nem. Ennek az az oka, hogy súlyosabb társadalmi érdek fűződik ahhoz, hogy bűncselekményekre fény derüljön, mint ahhoz, hogy egy polgári vitában derüljön ki az igazság.

És ez nem változik bírónként, ebben egységes a gyakorlat. Lásd pl. Wieszt Gyula ügye (videófelvétel volt), vagy volt az a vidéki polgármester, akit diktafonnal buktattak le.


Továbbra is azt mondom, hogy nyugodtan hozd nyilvánosságra, név nélkül, a hangot eltorzítva, és egészen nyugodtan tegyél feljelentést.

A bírósági bizonyításhoz nem kell, hogy elhangozzon a felvétel dátuma, vagy a résztvevők neve, ha a felvételen az elkövető hangja beazonosítható, és a bűncselekményt egyértelműen elköveti.

2014. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-es: mi a nem bűncselekmény?

11-es: én is így gondolom, csak tudod a nagy helyi összefonódások miatt, sajnos nem vagyok biztos abban, hogy az a hangfelvétel tényleg a kellő súllyal és egyáltalán érdemben értékelődik-e, avagy megy a süllyesztőbe és nyomozás elutasítva.

2014. dec. 3. 16:53
 13/16 A kérdező kommentje:
egyébként meg teljesen osztom azt a nézetet, hogy legyen az polgári vagy büntető ügy, az igazság kiderülésének nem lehet akadálya egy személyiségi jogsértés, ugyanis a kettő nincs arányban, és az igazság kiderüléséhez mindkét esetben társadalmi érdek is fűződik. Azért gondoljunk bele, egy polgári perben is akár 10 milliók is múlhatnak egy titkos hangfelvételen ... most nem? Hol van ehhez képest az az aprócska körülmény, hogy szegényke rosszul alszik, mert bele gyalogoltam a személyiségi jogaiba? Nekem ez abszurd ...
2014. dec. 3. 16:57
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem itt tájékozódnék, keress valami jogi fórumot, vagy idegen ügyvédtől tájékozódj, lehet, hogy akihez fordulnál épp a dokival jár bridzsezni. Magánvéleményem, hogy az ilyen tipusú hiénákra le kell sújtani (mindenkinek ezt kéne csinálni amit most te, én is pl. már régóta felveszek minden telefonbeszélgetést) de ezt is mérlegelned kell, hogy a doki "beágyazottságától" függően esetleg abban a kórházban már ismerni fogják a neved :)
2014. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

jaja ez a nagy gondom, hogy sAjnos messze elér a keze, amolyan igazi komcsi őskövület, aki most meg persze a fidesz se..ét nyalja, sőt, a férje révén még a kormányhivatalt is ő rángatja tulképpen szal pont ez a gondom, hogy hiába fekete-fehér a bizonyíték, tisztán hallható h többször is megzsarol ill. azzal fenyeget h csak keresztbe tesz ha nem fizetek, na de és ha feljelentem? sztem az a minimum h azonnal elutasítják, de aztán utána még ki is nyír ....

szal a franc tudja, ez tényleg csak úgy menne, ha sokan összefognának, és akkor hajrá irány pl nevezzünk ki egy hetet, amikor lebuktatjuk ezeket a gátlástalan sz..ládákat és egyszerre teszünk feljelentést 250 helyen. így hátha lesz visszhangja is.

2014. dec. 5. 23:14
 16/16 A kérdező kommentje:
érdeklődök én máshol is, na csak amikor azt tapasztalom, hogy jogászok/ügyvédek is egymásnak szögesen ellentétes véleményeket mondanak erről, akkor azért nehéz ügy ez ....
2014. dec. 6. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!