Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha megveszek...

Mi van akkor, ha megveszek egy ingatlant, és a tulaj a megadott határidőre nem tudja azt elhagyni?

Figyelt kérdés

Árajánlatot tettem egy ingatlanra pár napja.

Az ingatlanközvetítő iroda azt mondta,hogy az ingatlanon csak 4 millió Ft hitel van.

Másnap kiderült,hogy az ingatlant 7 millió Ft terheli.

Az eredeti kikötés szerint a tulajdonosnak márciusig kell átadnia nekem az ingatlant, amennyiben elfogadja az ajánlatomat, és szerződést kötünk.

Jelenleg az új hitelek fejleményében úgy érzem,hogy lehet,hogy a tulajdonos nem tudja majd elhagyni az ingatlant márciusig.

Ráadásul az ingatlanon lévő hitelek nem is az ő nevén vannak,hanem a fia vette fel őket,és az ő ingatlanját terhelte meg velük.

Nem tudom,hogy mi történik teszem azt akkor,ha a tulaj nem talál magának egy lakást,vagy albérletet márciusig.

Ilyenkor polgárjogi pert kell ellene indítani?

Hogy lehet őt majd onnan kilakoltatni?

Ti mit tennétek, kiszállnátok az egészből a rizikó miatt, és akkor miatt,vagy bíznátok abban,hogy a nő el fogja tudni hagyni az ingatlant?



2014. dec. 12. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért frusztrálod magad olyan dologért ami még csak ezután jön el?

Az ingatlanirodát felejtsd el,ha nem képes korrekt tájékoztatást adni!

1:lehetséges, az általad adott 4 millióból fedeznék a tartozás 3 milliós részét és ezáltal válna tehermentessé.

2:az is előfordulhat,hogy a követeléskezelő már rátette a kezét az ingatlanra és most megpróbálnak csekélyke bevétellel kiszállni az ingatlanból a tulajdonosok.

3:aki felvette a hitelt (a tulaj fia)megpróbálja rendezni az adósságát (esetleg külföldön dolgozik) vagy nagyobb értékű haszontárgyát addig tudja értékesíteni?

4:nemcsak hitel van az ingatlanon adósságként hanem közüzemi elmaradás is?

A szerződés megkötésekor mindenképp szükség van az ügyvédre,a megállapodásban benne kell szerepelnie mindannak amiket megírtál kérdésként.Ami nem látható még az ingatlan egyéb tulajdonságaira nézve:a csőrendszer,fűtés,áram és a szomszédság.

Polgári pert csak abban az esetben indítunk ha a szerződésben foglaltakat nem tartják be!

Pontosan ismerni kellene hány tulajdonosa van az ingatlannak?

Ha a szerződésben vállalta a tulajdonos,hogy X-időig elhagyja az ingatlant akkor nem kell kiköltöztetni,ám finoman jó lenne megkérdezni,hova tud menni!

Az ügyet bízd ügyvédre és ne közösködjél senkivel!

2014. dec. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi sincs. Majd elhagyja amikor tudja.
2014. dec. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az összeg csak a banki kölcsön,de elméletileg további 1 millió Ft közüzemi tartozást is mutat a tulajdoni lap,amit szintén nem említettek.

Igaz,hogy én felhívtam a társasházat kezelő céget,és ott azt mondták,hogy nincs közös költség elmaradásuk.

A lakóközösség jó,a házat kívül belül teljes körűen renoválták,térfigyelőkamerákat helyeztek fel.

A ház költségvetése pozitív mérleget mutat.

Továbbá még nekem még az nagyon gyanús, hogy a tulajdonos fia 3 db lakással rendelkezik a város különböző pontjain,ezekre vett fel hitelt, az anyja lakásának a terhére.

A lakásban egy idős néni lakik, közel 100 nm-en egyedül, a lakás rendkívül jól karban van tartva,megkímélt állapotban van, látszik,hogy a néni nagyon rendszerető.

A vezetékeket ki kell cserélni, festeni kell, mivel a tapéta nagyon "retro".

A burkolás rendben van,bár az is nagyon retro,tehát azt is meg kell csinálni,de ezekkel a költségekkel számoltam, mivel nagyon kedvező áron van a lakás.

A környék rendezett,központi helyen van,tehát nagyon alkalmi vételnek tűnik,csak ez a sok előre nem látott tényező...

2014. dec. 12. 07:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi szerződés, akkor miért gondolkodsz a kirakásán? Én nem amiatt aggódnék, hogy hogy rakom ki a jövőbeli extulajdonost, hanem hogy hogy lesz a jelzálog megváltva. Polgári pert majd akkor indíthatsz, ha az ingatlannyilvántartásba tulajdonosként leszel bejegyezve, ahhoz előbb egy adásvételi kell. Ha nem járul hozzá a bejegyzéshez, akkor arra is pert kell indíts, hogy a bíróság erre kötelezze.
2014. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha már az elején gyanús, hogy itt pluszköltségek és hosszú pereskedések lesznek adott esetben, nem jobb ötlet elfelejteni az egészet? A végén drágább lesz a hús, mint a leves.
2014. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon elgondolkoztat,miszerint a tulaj fiának 3 ingatlana is van ám az általad kiszemeltnek rengeteg a tartozása!

Csak felmerül bennem,hogy a tulaj fia nem-e vállalkozó vagy valami hasonló tevékenységet folytató emberke lehet és az adótartozás mint adósság felmerülhet-e? Továbbá,tartozhatnak-e több magánszemélynek,amiről nem tudhatsz? Nagyon át kéne gondolni az alkalmi vételnek tűnő ingatlanvételt!

2014. dec. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!