Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen letöltés megengedett...

Ilyen letöltés megengedett Németországban? Info.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hallottam, hogy ha itt kint torrentezik az ember, akkor súlyos büntetést kap! Azt szeretném kérdezni, hogy akkor is van valami büntetés, hogyha nincs semmi torrent program fent a gépemen, csak az egyik játékoldalról(world of warcraft) van egy program amin keresztül letölti a játékot és tudok rajta játszani. Ez is számít valami "csalásnak"? Köszönöm előre is.

2014. dec. 12. 12:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Feltöltésről ugye nincs szó ez esetben.
2014. dec. 12. 12:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerzői jogvédett anyagot nem tölthetsz le, kivéve ha jogalapod van annak birtoklására. Tehát ha ez egy tört WoW lenne akkor nem töltheted le. Ha az eredeti, legális (azaz MEGVETTED!) akkor nyilvánvalóan letöltheted...
2014. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az mind1, hogy nincs feltöltés, a lényeg az, hogy amennyiben a HDD-n tárolásra kerülnek adatok, akkor az már jogsértés. Ezért nincs gond a streameléssel. Az egy dolog, hogy a letöltőket nem üldözik annyira, mint a feltöltőket, de garancia nincs rá, hogy nem kapsz levelet egy ügyvédtől, mert ez is szerzői jogot sért.
2014. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Hallottam, hogy ha itt kint torrentezik az ember, akkor súlyos büntetést kap! "


Hulyeseg. A torrent hasznalata teljesen legalis.


Jogvedett anyagok letoltese illegalis, de az meg minden modon az.

2014. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, és hogyha a fájlt nem töltöttem le teljesen és azonnal töröltem, akkor is biztosan megfognak büntetni? Vagy mindenkit aki csak pár MB-os fájlt így letölt 100%, hogy megbüntetnek?
2014. dec. 12. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:
A németeknél meg még egy jó pár országban sokkal szigorubban veszik a warezt.A torrent alias p2p kapcsolat nem illegális.De ha te nagybe töltögeted ottan a játékokat nagyobb esélyel lesz valami bajod mint ithon.
2014. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De nem is értelek ha kimész németbe mert ott olyan jó és kolbászból van a kerités meg magas a fizu akkor miért nem veszed meg a játékot és fizeted be a havidijat?MERT PÉNZED AZ OTTANI KERESETBŐL BŐVEN LENNE RÁ.KB 1óra béredből bőven meg van a havidíj ára.Tudom MAGYARORSZÁG SZARRÁGÁSBÓL JELES! :(
2014. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neeem félreértettél, én soha nem töltök le semmit se, csak most az egyszer töltöttem le egy pár mb-os "programot" amin keresztül leszedte volna ezt a fajta WoWot. De a maga a játék letöltését nem inditottam el csak ez a program volt rajta a gépemen. Ezért kérdezem ,hogy ez annak számít-e
2014. dec. 12. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 13:38


Ha bármilyen szerzői jogvédett anyag - jogosulatlanul - megy a gépedre (még ha törlöd, akkor is!) büntethető vagy. Nem 100%, de büntethető vagy (Gyk.: legális a cucc? A nem, büntethető vagy, kérdés "elkapnak-e").


Gyengébbek kedvéért: World of Tanks is torrent alapon jön le, mégis legális Németországban is letölteni és játszani vele, nem lesz semmi bajod tőle. A WoW peccsei is p2p alapon töltődnek le, ha megvetted, _ÉS_ elő vagy fizetve rá, szintén nem lesz semmi bajod tőle...

2014. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt gondolod hogy Nemetorszagban senki sem torrentezik jogvedett anyagokat, es ha valaki letolt egy jatekot, akkor maris megbuntetik?


Ugyan ki kontrollalna a tobb tizmillio felhasznalo osszes adatforgalmat? Senki, mert erre sem kapacitas sem szandek nincsen.


A hatosagok nem is foglalkoznak a letoltokkel. Van nehany ugyvedi iroda, akik jogtulajdonosok megbizasabol vadasznak letoltokre, ok szoktak kinezni egy adott anyagot, altalaban valami uj zenei albumot, es nekiallnak IP cim alapjan zargatni a letoltoket.


De ott sem az osszeset, csak nehanyat. Tehat annak az eselye hogy pont te legyel az, eleg alacsony. Ne tolts le friss zeneket meg jatekokat, ezzelk csokkented a kockazatot. filmeknel, sorozatoknal meg senkit sem hallottam hogy megbuntettek volna.


Ha biztosra akarsz menni, akkor nem toltesz le jogvedett anyagot hanem megveszed a boltban.


vagy pedig befizetsz egy VPN szolgaltatasra, aztan baxhatjak az ugyvedek.

2014. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!