Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az utazási iroda nem hajlandó...

Az utazási iroda nem hajlandó másik szállásra átfoglalni, jogosan?

Figyelt kérdés

BEfizettünk egy síútra, de az előrejelzésekkel ellentétben nincs hó. A síbérlet árát visszatérítik, de a szállást nem hajlandóak. Sícsomagról van szó, tehát nem külön vettük a bérletet és a szállást, hanem egy ár volt, ami magába foglalta mindkettőt. Az utazási iroda most arra kényszerít minket, hogy utazzunk el 1200 km-re egy olyan helyre ,aho lnincs se hó, se semmi, nincs más programolási lehetőség.

Nekünk az is jó lenne, ha másik helyre átfoglalhatnánk, de az utazási iroda ezt sem engedi.

Ez szerintem vis major, tehát rajtunk kívülálló ok.

Én úgy tudom, hogy az utazási iroda a szállásadónak csak adott hónap végén utalja a pénzt, tehát akkor, ha a vendég nem élt x napon belül reklamációval, tehát a pénzünk még az irodánál van... Vagy nem mindegyik így csinálja?

Mit tudunk tenni?


2014. dec. 17. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Aláírtál egy utazási szerződést, gondolom elolvastad, mielőtt aláírtad, a válasz is abban lesz. Látatlanban senki nem mondja meg hogy mi tartalmaz a te szerződésed. Ha meg nem olvastad a szerződést, az nem az iroda hibája. Az eset egyébként nem vis maior, mert attól mert síterepre mész, még közel sem biztos a hó, pont ugyan úgy ahogy nyáron, ha nyaralni megyek és 1 hétig esik az eső, nincs napsütés, nem ok a visszafizetésre.
2014. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Képzeld, nagyokos, elolvastam a szerződést.

Végül siekrült megoldani a dolgot!

B@rom! Remélem egyszer te is így jársz, csak hogy megtudd, milyen jó is az, ha a felebarátaidtól ilyen választ kapsz...

Ja, hogy te meg sem teheted, hogy elmenj síelni, nemhogy akkor, amikor a legmagasabbak az árak, pff... szegééény...

2014. dec. 17. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!