Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használt ruha árusítására...

Használt ruha árusítására vonatkozó törvény van, h mennyit árusíthatok belőle, mikortól kell adóznom, pl. egy netes árusítás esetén?

Figyelt kérdés

Esetleg még annyit kérdeznék, h mely oldalakon lehetne árusítani?

Előre is köszönöm.



2015. jan. 1. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

külön szabályozás nincs rá.

egyébként elég egyszerű


ha árulni akarsz:

1. évi 200e forintot nem meghaladó, NEM RENDSZERES tevékenység adómentes.

2. ha meghaladja, vagy rendszeres tevékenység, akkor adóznod kell utána

2.a minden külön papírozás nélkül, egyszerűen személyi jövedelemadó, bevallod és befizeted utána, amit kell

2.b kiváltasz vállalkozóit és ennek megfelelően adózol

2.c céget alapítasz és ennek megfelelően adózol.


kb. ennyi.

2015. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

500 forintos ruhákból úgyse keresem meg a 200ezret, szóval, akkor nem kell semmit elméletileg, annyi úgysincs. :)


Köszi szépen, gondoltam amúgy, h erre nincs, de inkább leírtam a konkrét esetet.

2015. jan. 2. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

ha csak ennyire meg a szövegértés, főleg, hogy külön ki is emeltem, akkor ne nagyon árulj, főleg a neten ne, mert egy-egy oldal szerződési feltételei komoly meglepetéseket fognak okozni...


Ha rendszeres a jövedelem, akkor nincs értékhatár, az után mindenképpen adózni kell. a havi 1 db 200 Ft-os akármi már rendszeres.

2015. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

most az rendszeresnek számít, h feldobom egy oldalra az itthoni használt rongyokat?

mi számít rendszeresnek fejtsd már ki pls.

2015. jan. 2. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!