Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem megfelelő embernek adta...

Nem megfelelő embernek adta át a futár a csomagot, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Angliába küldtem a testvéremnek nagy értékű csomagot, a futár valamilyen oknál fogva nem nekik adta át, hanem valaki másnak, a csomagból elég nagy értékű dolog "eltűnt".


Be lehet e perelni a céget/futárt, mivel a futárnak az adott címen lakónak kellene átadnia a csomagot, nem pl. a szomszédnak, vagy bárkinek aki ezt meg azt mond.


Teendő?!


Köszönöm előre is...



2015. jan. 9. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik futárszolgálattal küldted milyen konstrukcióban? Legtöbb cég ad biztosítást a csomagokra, ha meg a "mindegy csak olcsó legyen" alapon küldessz nagy értékű küldeményt, akkor magadra vess...nektek kell bizonyítani, hogy ami benne volt Magyarországon, az már nem volt benne mikor ő megkapta. De ha olyan jellegű a termék az is lehet, hogy hatósági ellenőrzésen vették ki belőle.
2015. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem egy olcsó futárszolgálat ennyi eszem nekem is van, volt biztosításuk, csak ne ma megfelelő címzettnek adták át... meglepetés csomag lett volna, de a futár rossz embernek adta át!
2015. jan. 9. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én sajnos nem tudhatom fejből az összes futár összes szolgáltatásának a szerződési feltételeit, úgyhogy azon kívűl, hogy felveszed velük a kapcsolatot, mást nagyon nem tudsz tenni.
2015. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nincs ilyen torvény, hogy ha én XYZ utca 10-es házszámú házat jelölöm meg címzettnek, akkor a futárnak TILOS átadnia a csomagot XYZ utca 23-as házszámnak?
2015. jan. 9. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ottani csomagszállítási törvények vonatkoznak rá, de természetesen nem hiszem, hogy lehetne.
2015. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy polgárjogi megbízási szerződés, te fizetsz a futárnak hogy elszállítsa a csomagod az általad megjelölt címre, ő vállalja hogy a pénz ellenében elszállítja a csomagot a megjelölt címre. ha valamelyik fél megszegi a szerződést akkor azért felelősséggel tartozik.

Tehát perelhető. próbáld meg ezt elmondani a cégvezetőnek és kínálj neki egy peren kívüli megegyezést, mond neki ha kártalanítanak nem indítasz pert ellenük ha nem kártalanítanak akkor mond nekik hogy perelni fogod őket, és nagy valószínűséggel elfogják veszíteni. Ha ettől nem hatódik meg akkor keress egy jó ügyvédet és beszéld át vele a dolgokat.

2015. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 9. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsődlegesen attól kérheted számon, akinek átadták a csomagot (jogalap nélküli gazdagodás). Futár csak szerződésszegés miatt vonható felelősségre.
2015. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!