Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kertemben madarakra,...

Ha a kertemben madarakra, macskákra lövök légpuskával, és észreveszi a szomszéd annak lehet vmi jogi következménye?

Figyelt kérdés
pl ha rálőttem vkinek a macskájára és a gazdája később észreveszi, hogy vann benne egy lövedék, tehet feljelentést ismeretlen tettes ellen? És mennyi az esélye annak, hogy engem elkapnak? Ha senki sem látta nem lehet bizonyítani,vagy igen?

2015. jan. 19. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, tehet feljelentest es remelem tesz is. Ha a macskaban legpuska lovedeket talalnak es veletlenul neked van egy legpuskad akkor az enyhen szolva gyanus korulmeny, szoval igen, elkaphatnak.
2015. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Körmendi Mátyás ***** válasza:
85%

Elmondanád, hogy mégis mi a jó ...-nak kell lövöldöznöd szerencsétlen állatokat?

A mi macskánkat például egyszer meglőtte a 2. szomszéd és szegénynek gennycsomó nőtt a bal mellső combjába és szegény úgy sírt és vonaglott, hogy a szívem majdnem megszakadt tőle.

Persze nem tudtuk, hogy mi van, 1 hónapig nem gyógyult a sebe, mindig begennyesedett, majd kifakadt és egy nagy lyuk jelent meg neki rajta, amin keresztül kifolyt a trutymó.

Aztán elvittem állatorvoshoz, aki megröntgenezte és ő mondta, hogy van benne egy nagy fémdarab, valószínűleg légpuskatöltény, amit ki kell szedni.

Meg is csinálta, 6000 forintomba került, majd rá másfél hónappal jött haza megint sírva szegény állat és ömlött az orrából a vér. Megnéztem neki és pont a két orrlyuka közé fúródott a lövedék, éppen kiállt a vége, de teljesen szétlőtte az orrnyergét. Csipesszel ki tudtam szedni neki.


Utána mondta szomszéd, hogy az ő macskáikat is lövöldözi az a baromállat, akkor tudtam meg, hogy mi a helyzet. Átmentem hozzá és leordítottam, hogy ha még egy golyót vagy golyó által ütött sebet meglátok a macskámon, akkor újra átmegyek és szétvágom a fejét baltával. A nyomorult csak annyit mondott, hogy "jóvanjóvan, nem kő mellre szívni, mert az csak egy macska" és "minek gyün ide, maradjon otthon a zállat", azt már nem bírta felfogni, hogy a kandúr macskák járkálnak, mert nagy a területük. Amúgy sem értettem, hogy mi baja van a macskával, mert nem csinál semmit azon kívül, hogy megfogja az egereket, de az ilyen gyökér parasztokkal nem lehet mit csinálni, gyilkolnának ezek mindent, ami él és mozog, mert szórakoztatja őket a másik élőlény szenvedése.


Remélem, hogy téged is lesittelnek, te nyomorék.

2015. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Add meg a neved és a címed, és szívesen elbeszélgetek veled a "jogi" következményekről. :) Te gyáva törpef**ú féreg.
2015. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Masodik, mondjuk arrol is megvan a velemenyem, hogy valaki 1 honapig hagyja gennyes sebbel maszkalni az allatot es csak azutan viszi orvoshoz.
2015. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha madarakra is lődözöl, akkor súlyos büntetést is kaphatsz, mert védett állatok. Még a verebek is.
2015. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Körmendi Mátyás ***** válasza:
85%

"Masodik, mondjuk arrol is megvan a velemenyem, hogy valaki 1 honapig hagyja gennyes sebbel maszkalni az allatot es csak azutan viszi orvoshoz."


Felőlem azt gondolsz, amit akarsz, de apám mondta, hogy várjunk még vele, mert valószínűleg egy másik bakmacskával verekedett és ott kapta a sebet, aztán azért nem gyógyul neki, mert folyamatosan kivakarja.

Aztán körvonalazódott a dolog, hogy valami lehet neki benne és az a gyógyulás gátja.

Szóval nem tudom, hogy az állatorvos mit tudott volna csinálni egy szimpla sebbel. Ő is csak annyit mondott volna, hogy várjuk meg, míg begyógyul.

2015. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Én nem hiszem, hogy feljelentenélek. Inkább átmennék és feldugnám a valagadba a puskát.
2015. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha normális a szomszédod akkor még le is csukhatják (tudod ilyen önbiráskodás meg hasonlo, mert szeneslapáttal megy neki a képednek.)
2015. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Feljelentésen kívül szólhat állatvédő szervezeteknek is. Nekik van tapasztalatuk ilyenekkel, pillanatok alatt szednek össze elég bizonyítékot, hogy aztán állatkínzás miatt járjanak el veled szemben, amely szabadságvesztéssel is büntethető.
2015. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Remélem egyszer valaki véletlen téged lő le, te utolsó szar ember.
2015. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!