Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lesz következménye...

Szerintetek lesz következménye ennek, hogy egy férfi baltával csapta agyon a szomszéd német juhászkutyáját, majd összeszúrkálta?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 2. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos semmi :o(

Nevetséges amit ma Magyarországon állatvédelmi törvény címszó alatt csinálnak a kedves igazságszolgáltatásban csücsülők - bírók, ügyészek stb. A közvélemény meg közönyös.


Tessék, nem olyan régi példa:

"Bár beismerte brutális tettét az a két középiskolás, aki kölyökmacskákat kínzott meg, az ügyészség mégis két évre elhalasztotta a vádemelést, azt remélve, hogy a fiúk jó útra térnek.

Mint ismert, a 17 éves Sz. Bálint és 18 éves unokatestvére felvételt is készített a kegyetlenkedésről, amelyen jól látszik, hogy a kis állatokat agyonverik, szemüket késsel kiszúrják, az egyik cicát pedig lefejezik.

Szakértők szerint ilyen határozatot akkor szoktak hozni az ügyészségek, ha úgy ítélik, hogy a vádlottak csak „megtévedtek”, s várhatóan nem követnek el újabb bűncselekményeket."


Erről ennyit. Egy állat élete nem számít. De még az sem, h több országban végzett vizsgálat bizonyítja h aki állatot kínoz, az előbb utóbb embertársaival szemben is tetlegességig fajul. Szánalom ami itt megy.

2010. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

:( ÚRISTEN...:( Hogy van lelkük ehhez?:(

Ha az én kutyámat bárki is bántaná csak egy picit is én ha nem is megölném de úgy megverném besz@rna!A baj hogy engem büntetnének nem pedig azt a szemetet!

Remélem méltó büntetést kap....bár az csak a halál lenne...

2010. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Bára a másik félnek is lehet igaza!De megölni szerencsétlen kutyát akkor sem kellett volna!
2010. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az eset nem ennyire egyszerű, én még nem igazán tudtam eldönteni, kinek van igaza. Nem is az én tisztem, majd a hatóságok megteszik.

De, ha ezt a kutya elpusztítója csak kitalálta és valóban veszélytelen volt a kutya, akkor megérdemelné a büntetést. Lehet, hogy csak zavarta a kutya és bosszúból tette. De ez a saját telkén történt, így nagyon megbüntetni nem lehet.

Ha valóban veszélyes volt a kutya és a családját veszélyeztette, illetve támadt már emberre, kutyára, akkor érthető. Bár bemehetett volna ő i a házba és szakszerű segítséget kérhetett volna, az agyonverés szerintem nem lett volna feltétlenül szükséges. De talán arra gondolt, hogy a hatóságok úgysem tesznek semmit, a szomszéd visszakapja a kutyáját és legközelebb nem tud elmenekülni a gyermeke. Nem lehet tudni.

2010. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam amit belinkeltél.

- A megölt kutya nemrég széttépte a gyilkosa kutyáját .

- Aki megölte a kutyát az a saját telkén tartózkodott és a kutya a szomszéd telekről ugrott át hozzá a kerítésen.

Szerintem nem szabad ezt az embert elitélni.

2010. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Igazából nem tudhatjuk mi történt,csak az elmondásukból!

Én nagyon szeretem a kutyákat,de ha megtámadná a családomat,akkor én sem tétováznék,ha kellene azt tenném amit ő!

Gondolom ezért sokan utálni fogtok,de gondoljatok bele,mit érezhet annak a férfinak a családja akit a napokban marcangoltak halálra kutyák.Vagy itt nálunk a faluban az a 18 éves fiú akinek nem tudják eltüntetni a harapás nyomokat az arcáról.

Ha viszont bebizonyosodan,hogy a kutya nem támadt,"csak" a férfi akarta eltüntetni,akkor azt tenném vele amit ő tett az állattal!

2010. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó!Igazad van!!A kerítést ha jól értelmeztem a kutyagyilkosnak kellett volna megcsinálni...viszont a n.juhásznak meg kennelbe kellett volna lennie!

Mindenki hibás!Nyilván a családját senki sem engedné, de miért nem ment be a gyilkos is a házba és hívta volna pl az állatorvos vagy a rendőröket!?

2010. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Azért gondoljunk már bele - aki ért egy kicsit a kutyákhoz - h mennyire reális az, h az ember békésen elvan a kertjében és a szomszéd kutyája egyszer csak, minden előzmény nélkül átugrik és egyből nyakra megy? Szerintem aki foglalkozott már kutyákkal vagy csak volt kutyája az tudja, h ilyen nincs. Ebben a mesében valami sántít...

Nem védeni szeretném a kutyatulajt, mert valószínű neki is van sara az egészben, de ez ahogy a gyilkos állítja nem állja meg a helyét.


Egyébiránt a kutyatámadások és az egyre szaporodó állatkínzások egyre inkább arra hívják fel a figyelmet h nagyon sürgősen valamiféle felvilágosító programot kéne indítani kutyatartás ügyben, és a törvényt végre komolyan vetetni...

2010. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha ugyan érdekel valakit, elmondom, én hogy látom:

Adott két rossz szomszéd, akik ott tesznek egymás alá, ahol tudnak.

(pl az egyiket nem érdekli a kutyanevelés, kerítésépítés, biztonságos kutyatartás, a másik alig várja, hogy akármilyen ürüggyel, de bosszút állhasson, ha nem is a szomszédjá, de a kutyáján)

Ennek a viszálykodásnak eddig két kutya esett áldozatul.

2010. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Norczy ***** válasza:
67%

én is így látom az esetet: a 2 bolond szomszéd viszájkodik, a kutya megitta ennek a levét! Mindegyik hibás ebben a dologban: az 1ik miért nem nevelte meg a kutyát és csinált normális kerítést, a másik meg ne a kutyát büntesse ha a gazda ostoba. De maga a sztori tényleg sántít, nem kicsit, NAGYON! Csak úgy, ok nélkül 1 kutya sem támad, meg ha volt ideje eszközökért nyúlni, vagy reumás volt a kutya vagy nem is "támadt" olyan gyorsan. Erről eszembe jut a Beethoven filmben amikor az állatorvosra "támadt" a bernáthegyi. Szinte kisérteties!

De hogy a kérdésre is válaszoljak: nem lesz semmi ebben az ügyben sem! Mert csak dísznek van az állatvédelmi törvényünk! Meg ha tényleg a saját telkén volt a "sértett" akkor úgymond jogosan járt el.

2010. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!