Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 évesen hordhatok közterület...

15 évesen hordhatok közterületen pillangókést? A pengéje nincs meg 8 cm, ha jól emlékszem 6 körül van.

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 20:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%

7cm-nél kisebb kést (pengéjére vonatkozik) hordhatsz magadnál.

legalábbis tudtommal.

2015. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 t_GaRami_a ***** válasza:
8%
Első, az a 7, az 8. Egyébként nem. Ez tipikusan az a fegyver, amit nem birtokolhatsz, nem vehetsz, és nem adhatsz el. Kifejezetten katonai célra vannak, tehát megszívod rendesen, ha mondjuk meghal a csávó.
2015. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
26%

Rendőr egyénileg is dönthet arról, hogy mi számíthat kkve-nek. Valószínűleg el fogja kobozni. Nyilván nem vajkenéshez használnád.

Ha te a rendőr helyében találnál valaki zsebében egy pillangókést mit tennél?

2015. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Konzol94 válasza:
13%
Tedd le azt a kést fiam, még a végén megsérül a lelked.
2015. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
nos, utánanéztem, 8 cm alatt lehet utcán hordani, de azt hogy 18 év alatt lehet-e, azt nem tudom... de szerintem lehet... és nem is emberölésre kéne nekem,hanem hobbiból, és errfelé tökéletes önvédelemnek. és mielőtt elkezd valaki károgni hogy a kés nem jó annak, inkább gázspray, az maradjon a helyén, ez nem az a környék. ez még legális, és akik kötekednének azok meg el fognak riadni a késtől... ha gázspray-em lenne akkor meg lebuz1znának utána. és ha rendőr lennék akkor ha találnék egy ilyet megnézném a penge hosszát, hogy beszámítható-e a tulajdonosa, és visszaadnám ha minden rendben. és utolsó, az ilyen net-troll patkányokban forgatnám meg egyedül, amúgy senki másban... ;)
2015. jan. 21. 14:51
 6/35 kovpet ***** válasza:
79%

Mi? 4 válaszból 4 haszontalan? Az komoly. Srácok, olvastátok a vonatkozó jogszabályt?



Kérdező: igen, 8 centiig legális közterületen a kés (így a pillangókés) birtoklása.


Kivétel a rugós kés és az un. franciakés, mert ezeket konkrétan megnevezi kivételként a jogszabály.

A franciakés az, ami kilövi a pengéjét, ha nem tudná valaki. Kb nulla darab lehet az országban, tehát érdemes volt külön bevenni egy jogszabályba, de ez van :)

2015. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 kovpet ***** válasza:
84%

"és errfelé tökéletes önvédelemnek"


A kés tökéletesen rossz választás önvédelemre, a pillangókés viszont tökéletesen alkalmatlan is rá.


És igen, a gázspray meg pont hogy alkalmas.


Ezt muszáj leírnom neked akkor is, ha nem ezt szeretted volna látni, mert 15 évesen tudom, hogy nem lehet olyan nagy élettapasztalatod és a végén még mennél hűsölni egy rosszul sikerült "önvédelem" után.

2015. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
na, végre két értelmes ember... köszönöm... :) és hiába, van akit 30 évesen oktat ki az élet, van akit korábban. mondom, nem akarom hogy köcs0gnek higgyenek, ezért nem jó a gázspray... az nőknek való... és nem is leszúrni kell, hanem itt sok az olyan birka aki már csak pusztán a látványától is megriad, hogy pörgetem. és elsősorban hobbinak kell, ha 1 ember kötne belém az utcán, akkor nekem a 2 öklöm a tökéletes önvédelem. ha többen vannak, akkor meg futás... :P
2015. jan. 21. 15:17
 9/35 A kérdező kommentje:
jaj, bocs, nem láttam hogy te vagy az, csak 2x Kovpet... :D
2015. jan. 21. 15:18
 10/35 kovpet ***** válasza:
80%

"ezért nem jó a gázspray... az nőknek való"


Gyerek vagy még, mondjuk 15 évesen ez megbocsátható. :)


Egy kérdés: voltál már éles önvédelmi helyzetben az utcán?

2015. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!