Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 évesen hordhatok közterület...

15 évesen hordhatok közterületen pillangókést? A pengéje nincs meg 8 cm, ha jól emlékszem 6 körül van.

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 20:02
1 2 3 4
 11/35 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
Mi? Miért haszontalan a válaszom? Elmondanám nektek, én is ugyanezért fordultam egyik szakember ismerősömhöz, aki a NAV-nál adóellenőr, nem egy fegyvere van, és hobbija a késgyűjtés. Ha valakit leszúrsz, abból bírósági ügy lesz. Könnyű egy sima kést bemagyarázni, hogy miért van nálad, mint egy katonai célból kifejlesztett belezőt.
2015. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
igen, egyszer sikerült kiütnöm a támadómat,(aztán azzal a sráccal jóba is lettünk később) egyszer meg meg is vertek... el akartam futni, csak a pali telibevágott egy aszfaltdarabbal... megúsztam pár kék zöld folttal, meg zúzódásokkal... nem lett belőle rendőrségi ügy, sajátkezűleg szeretem megoldani a dolgaimat
2015. jan. 21. 15:36
 13/35 A kérdező kommentje:
amúgy keress már rá a pillangókésre kedves válaszoló... azzal mindent tudsz csak nem belezni, katonaságnál meg azt tuti nem használnak
2015. jan. 21. 15:37
 14/35 kovpet ***** válasza:
100%

t_GaRami_a: Ezt írtad:


"Ez tipikusan az a fegyver, amit nem birtokolhatsz, nem vehetsz, és nem adhatsz el."


Ez konkrétan úgy ahogy van, az első szótól az utolsóig nem felel meg a valóságnak. Más is látta ezt, azért lett nulla a válaszod, gondolom.


Az természetesen igaz, hogy ha oda jut a dolog, akkor ha egy multitoollal vagy egy szalonnázóval véded meg magad, az máshogy mutat mintha egy karambittal szabdalod fel az ellent, de ez amúgy a jogos védelem jogosságán nem változtat semmit. A kérdés meg nem a szabdalásról szólt, hanem a közterületi viselésről. Az meg legális. Pont.

2015. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 kovpet ***** válasza:
100%

Kérdező: akkor látod, hogy minden eset más és más.

Ha mutogatod az önvédelmi fegyvered, akkor tudják, hogy mi van nálad, az meg nagy hátrány. Persze bizonyos esetekben elijedhet a támadó, de az a támadó akkor nem is gondolta komolyan.

Az önvédelmet úgy érdemes csinálni, hogy amíg lehet, el kell kerülni a harcot. Tudom, ilyen fiatalon nagy az egó, nehéz belátni, hogy ha elrabolnak tőled mondjuk egy telefont, akkor az a 20 ezer forint bukás sokkal jobb, mintha kiverik 1-2 fogad, neadjisten a szemed. Vagy törik pár csontod.


Ha viszont nem lehet elkerülni, akkor gyorsan, hatékonyan kell támadni a támadót. Ebből kés esetén súlyos testi sértés, vagy emberölés lesz és be nem bizonyítod, hogy ő támadott. Gázspray esetén meg enyhe bőrpír és be nem bizonyítja, hogy lefújták. De ha mégis, akkor is max könnyű testi sértés.

2015. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
önvédelemből is az inkább elriasztásra jó, és itt nem nagyon divat a rendőrségre menni ilyenkor, és rossz hírem lenne ha gázsprayt használnék... Kovpet, azon kívül nincs ötleted, mi lenne jó önvédelmi fegyvernek?
2015. jan. 21. 16:07
 17/35 kovpet ***** válasza:

Akkor jó híred lenne, ha emberölésért ülnél 8 évet?


Az a jó önvédelmi fegyver, aminek nagy a megállítóereje de nem okoz súlyos sérülést. A kés pont az ellenkezője, megszúrod, agyonver, aztán meghal.


Ha használnod kell a kést, akkor hidd el, hogy rendőrségi ügy lesz belőle. Azért a szúrt sebbel orvoshoz megy az ember, különben elpatkol. Az orvos meg hivatalból feljelentést tesz ilyenkor, ez a kötelessége lőtt- illetve szúrt sebek esetén.


A magyar joggyakorlat az, hogy nagyon megcibálják a védekezőt és el is ítélik, hacsak nem történik csoda. Márpedig a támadó tesói közt ülni pár évet... hát nem lesz kellemes, akkor inkább raboljanak ki.


Legálisan a gázspray lehet nálad ennyi idősen (abból is csak a 20g alatti, nem kapszaicin hatóanyagú). Minden más hatékony dolog tiltott (igaz, csak szabálysértés). Tehát ha nem jó a spray, akkor legyen gázpisztoly. Az nem legális, ha megtalálják nálad engedély nélkül viselve (engedélyt csak 18 év fölött kaphatsz) akkor elkobozzák és pénzbírságot kapsz. De még így is jobb mint a kés.


Egyébként késmániás vagyok, nem azért beszélek a kések ellen, vagy vagy is száz szép késem. Közterületen is mindig van nálam 8 centi alatti kés. Tehát nem azért mondom, hogy nem jó védelemre mert nem szeretem a késeket. Csak a tények makacs dolgok, ha nem akar ülni az ember, akkor ne késeljen.


Nyilván akkor, ha elkerülhető. Ha a halál a másik opció, akkor inkább a kés használata mint a koporsó.

2015. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 kovpet ***** válasza:
De a sprayre visszatérve: mi az, hogy rossz híred lenne? Ki tudna róla, hogy nálad van? Az önvédelmi fegyver nem arra való, hogy villogj vele. Az csak akkor kerül elő, ha fennáll a jogos védelmi helyzet, magyarul folyamatban van a támadás ellened. A támadó jó esetben nem is látja majd, mert ugye ezeknek az a lényege, hogy marja a nyálkahártyát és nem tudja kinyitni a szemét.
2015. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy rossz hírem lenne hogy a támadó valószinűleg el tudná kürtölni pár embernek hogy " ez a ... is mekkora buz1 hogy sprézik, mint valami csaj" és ettől a kis hírtől eléggé megváltzona 1-2 embernek a véleménye rólam
2015. jan. 21. 17:13
 20/35 kovpet ***** válasza:

Miért, ismered a támadót? Vagy ő téged?

Egyre jobban az a véleményem, hogy te nem önvédelemre akarod a fegyvert, hanem a haverok előtti erőfitoktatásra.

2015. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!