Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 évesen hordhatok közterület...

15 évesen hordhatok közterületen pillangókést? A pengéje nincs meg 8 cm, ha jól emlékszem 6 körül van.

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 20:02
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
hobbinak indult a kés, az is marad... legvégső esetben lesz csak önvédelmi eszköz, inkább boxolok... és általában este szoktam hazamenni, amikor kezdenek kivonulni a "rajok" :D aztán ha elkezdenek kötekedni akkor első sorban próbálom kimagyarázni magam, de hogyha a pénzem kell nekik stb akkor talán ha vészes a helyzet akkor előkapom, megpörgetem párszor... ismerem a nagyját, beszari alakok.
2015. jan. 21. 18:19
 22/35 A kérdező kommentje:
na de visszatérve az eredeti kérdésre Kovpet, ha a rendőr talál nálam egy 6 cm-es pillangókést akkor trében vagyok, vagy hordhatom magammal?
2015. jan. 21. 18:20
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el ezt a késmániát minél gyorsabban. Tudod: kés, villa, olló...

Oké, 15 vagy már, nagyfiú, és "a gázspray lányoknak való" meg hasonlók - a tipikus nagy egójú kamaszok hozzáállása. :-/

Csakhogy ezzel van egy kis bökk:

- az emberek 99,9%-ának erre soha életében nincs szüksége (legalábbis támadásra/önvédelemre)

- ha nálad van, és netán olyan szituba kerülsz, az első dolgod az lesz, hogy előrántsd a kést, és nem az, hogy valamilyen más megoldást keress.

- ha már előkerült a kés, csak szerencse kérdése, hogy valaki megsérüljön. És ettől kezdve már komoly a balhé.

- ismerve a mai kamaszok konfliktusmegoldó képességét, nagy az esély arra, hogy valami miatt elborul az agyad, és nem önvédelemre, hanem épp támadásra használod.

És még két apróság: ha van egy kis szerencséd, a támadó(i)d pillanat alatt lefegyvereznek, és a kés esetleg belőled fog kiállni. A másik, hogy a törvény szerint a védekezőfegyvernek arányban kell állnia a támadófegyverrel. Vagyis, ha téged üres kézzel támad(nak) meg valaki(k), és te a késsel megsebesíted valamelyiket, te leszel a hunyó. És akkor érdemes elgondolkodni, melyik a jobb: az, hogy valaki megkerget 100 méteren, netán kapsz 1-2 orrbavágást, vagy pedig az, hogy néhány évet leülsz a sitten, ahol esetleg naponta kapsz a helyi "lakosoktól". :)

Szóval, talán nem ez a legjobb módja annak, hogy menő legyél...

2015. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
utoljára elmondom. HOBBIBÓL LESZ. és nem önvédelemből. ha olvastad a régebbi kommentjeimet, azt a részt láttad mikor írtam hogy önvédelemre első sorban a két öklömet használom. csak ha nagyon tré a helyzet, akkor kapom elő, de akkor is csak ilyeszteni fogok vele.... előbb fogok elfutni mint hogy leszúrjam, ismerem magamat hogy amúgy se merném, és ismerem az ittenieket hogy ha megforgatom akkor ők össze fogják küldeni a gatyájukat tőle. a gázspray-t meg nem csak menőségből nem használom, hanem ha megáldott a jó Isten boxtudással és képességgel akkor kihasználom. és nem fujkálni fogok.
2015. jan. 21. 20:17
 25/35 kovpet ***** válasza:

"A másik, hogy a törvény szerint a védekezőfegyvernek arányban kell állnia a támadófegyverrel."


Ez így nem igaz. A védekezésnek kell arányban lenni a támadással, ez nem a fegyverek arányosságát jelenti.

Késes támadás ellen védekezhetsz lőfegyverrel. Még illegálisan tartottal is, attól még nem lesz jogtalan az egyébként jogos védelmed. (Az illegális fegyverért persze felelned kell később, de csak azért.)


Kérdező, ismét leírom: jogszerűen van nálad a 8 centisnél kisebb kés, de csak akkor használd, ha közvetlen veszély fenyegeti az életed.


A pillangókést meg felejtsd el, ha mindenképp kést akarsz hordani, akkor vegyél egy jó minőségű egykezes kést. De inkább gázsprayt. Vagy is-is. :)

2015. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Előveszed ijjesztegetni, a rikárdó meg elveszi tőled és a hátadba állítja, hiányzik ez neked?
2015. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
Csak pici hozzászólást tennék gyenge nőként (némi önvédelmi tudással megspékelve) eszembe sem jutna gázspray-t magammal hurcibálni. Hova tegyem? Retikülbe? Hátiba? Mire kivenném lefojtanak, félig megerőszakolnak, megszúrnak. És ugye minket nem magányos farkasok szoktak támadni, alapból feltételezem, hogy többen lesznek a támadók. Nekünk nincsenek feneketlen zsebeink mint nektek. :)
2015. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 kovpet ***** válasza:

aries76: OK, nem gázspray. Akkor mi?


Nem az a kérdés, hogy ultimate megoldás-e a spray. Nyilván nem az. Csak nincs jobb legális egy 15 éves számára.

Az sem kérdés, hogy a pusztakezes harci tudás előny-e vagy hátrány.


De ha nálam van a spray, akkor eldönthetem, hogy használom-e. Ha nincs nálam, akkor nem vagyok döntési helyzetben.


Amúgy természetes, hogy nem a táska alján vagy zsebben viseli az ember az önvédelmi fegyverét. Ez nekem eszembe sem jutott, olyan magától értetődő. Vannak kifejezetten erre fejlesztett, filléres (pár ezres) tokok. Ott kell tartani az ilyesmit.

2015. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
20%
Igen hordhatsz. Olvasgattam a válaszokat és ne halgass rájuk a gázspray nem csak b*zis de haszontalan is,nem egy olyan esetről hallottam ahol lefújták a rikárdót és elfutottak de a rikárdó késöbb utána ment és elverte. Elég nagy butaság az is hogy nincs stop hatása ha valakinek a szemébe állítod annak ott vége is lesz és mivel önvédelem volt bűncselekmény hiányában fel mentenek.(ha be tudod bizonyítani az önvédelmet)
2015. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 atomati válasza:
37%
Szerintem meg késsel vagánykodni b*zis és gyáva dolog. Egy becsületes embernek minek kés, amivel akár halált okozhat? Sosem értettem azokat, akik úgy járnak szórakozni, hogy kés van a zsebükbe. Ezek a tipikus emberek, akik keresik a bajt. Gyáva szarok. Te is az akarsz lenni?
2015. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!