Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényt sértek, ha holnap...

Törvényt sértek, ha holnap nem megyek be dolgozni és nem tudtam szólni?

Figyelt kérdés

egy diákszövetkezeten keresztül kerültem egy közepes méretű élelmiszer boltba.

lehet valami következménye,ha nem megyek be holnap?


rizsa:

az első napomon kasszázni állított be a boltvezető,de mondtam,hogy még nem csináltam soha-erre húzta a száját,hogy neki erre nincs ideje,marhajó h engem küldtek..menjek akkor árut tölteni.kérdeztem,hova és mit -úgy nézett rám,hogy nem is mertem többet kérdezni.a raktárban az egyik csaj mondta,hogy akkor menjek,segítsek neki az üdítőkkel.

pakolok,csinálom,ott terem a boltvezető,hangosan leordít,h mi a fenét csinálok,a 'Juliska' árut vesz át,ott kéne pakolnom stb..kb így telt az egész nap..'miért nem azt csinélod' hát nem mondták mit kell,akkor honnan tudjam.

aztán 2.nap már a biztonsági őr is g*ci volt.

munkaidő után,leállít,mutassam a táskám...hát volt valahol az alján 45 Ft-nem is tudtam róla. elvette és még meg is köszönhettem,h nem hív rendőrt..

holnapi napot már korábban bevállaltam,de mindjárt hányok,olyan görcsben vagyok.

az iskolaszövetkezetet hívtam,de nem vették fel.


18L


Ui.Mindenhol ez megy???:((



2015. jan. 30. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerződéstszegsz, ha nem mész be dolgozni, de azok kívül, hogy nem fognak kifizetni, és megvonják a tagságot, túl sok mindent nem tudnak mit tenni. Persze lehet perelni minden szarërt, de nem érik meg nekik sem. Nem ismerem pontosan a diákmunkások jogállását a munka törvénykönyvében, de normális esetben a felmondás után van 30 nap felmondási idő, illetve az azonnali hatályú felmondásnál kötbér van. Szerintem ez a diákmunkánál nem így van, de sajnos tényleg nem tudom.


Szerintem menj be dolgozni, és ha köcsögösködnek, akkor mondd meg a főnöknek, hogy te abban a környezetben nem vagy hajlandó dolgozni, és ha nincs változás felmondasz. Mivel neki is kell a munkaerő, így nem nagyon lesz választása.


A biztiboy meg nem veheti el pénzed, ha nem tudja bizonyítani, hogy loptad volna. Legközelebb nyugadtan hívjon rendőrt, hadd piruljon a barma...

2015. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Semmi nem történik, ne menj be. Én is szoktam dolgozni korábban diákmunkásként és többször megcsinálták mások, hogy nem jöttek. Le sem szarták, később csak nem hívták őket többet...


A legtöbb ami történhet, hogy valóban megszűnik a tagságod és bukod a pénzt, amit befizettél tagdíj címszóval. Nem éri meg az az aprópénz az ilyen stresszt..

2015. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ólcsó munkaerőt akarnak. Ez legalább jó motiváció lesz neked, hogy tanulj, mert különben ilyen selejt állásod lesz !
2015. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább ami történhet az tényleg a kötbér, de még sosem hallottam olyanról, hogy valahol tényleg használták volna.

Én a helyedben írnék egy hosszú e-mailt erről annak a konkrét embernek akinél az állást megszerezted és ezzel indokolnád meg, hogy neked ebből nem kell több.

Nem lesz belőle semmi.

2015. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
hogy egyesek mennyira alacsonyra sullyednek, 45 Ft-ert megerte kockaztatni az allasod?
2015. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"munkaidő után,leállít,mutassam a táskám...hát volt valahol az alján 45 Ft-nem is tudtam róla. elvette és még meg is köszönhettem,h nem hív rendőrt.. "


Neked kellett volna rendőrt hívni, mivel ez lopásnak számít. Mivel meg is félemlített, talán rablásnak is. Miért is ne lehetne nálad pénz? Miért is van a pénztárban minden dokumentálva?


1. Semmiképp ne menj be holnap.

2. Tegyél panaszt legalább az iskolaszövetkezetnél.


Egyébként nem sértesz semmi törvényt.

2015. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért csak megkóstolnám a bugris smasszert újra. Hangfelvétel, rögtön utána hívni a rendőrséget. De most rakjál egy ezrest a táskád aljára és írd fel a sorszámát :)
2015. jan. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rablásnak semmiképp nem számít, mert nem erőszakkal vette el, a rendőrrel pedig utólag fenyegetőzött, tehát a megfélemlítés sem áll meg.


Egyébként én is bekóstoltam volna azt a barmot másnap is, aztán ráhívtam volna a zsarukat.

2015. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

végülis bementem(mert arra gondoltam,hogy a többiekkel csesznék ki,ha létszámhiány van)

túléltem,de kérem magam inkább máshova,ide többet nem.


ma is volt táska ellenőrzés,meg sok lecseszés-de kérem,honnan kéne mindent tudnom,ha még nem dolgoztam boltban,és nem is ezt tanulom.

2015. jan. 31. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:
A táska ellenőrzésen ne akadj fent, az szinte mindenhol ahol áruval foglalkozol lesz.
2015. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!