Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kézi arany mosáshoz Dunán...

Boxxertomi1 kérdése:

Kézi arany mosáshoz Dunán kell engedély?

Figyelt kérdés
Hobbyból el szeretnék kezdeni egyik barátommal aranyat keresni:D nem tudom, hogy kell-e engedély vagy valami ebben kérném segítségeteket. Bocsánat ha nem jó kategóriába írtam.

2015. febr. 3. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nincs benne semmi arany, szóval felesleges.

2. Ha lenne is benne, az az államé lenne.

3. Egyébként tálcákkal bohóckodni nem engedélyköteles, ha szabályosan jutsz el a partig.

2015. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg engedélyt ki kell váltani rá szerintem, mert alapjáraton az állam tulajdona, minden amit kihalászol a földből, vagy kimosol a folyóból. Érc, szén, olaj minden ilyesmi. De a Dunában te nem fogsz aranyat találni. Mert nincs. Sose találtak, ha lett volna, akkor már évszázadok óta menne a zsongás és mindenki mosná a Duna teljes hosszában.
2015. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Zsidók vagytok?
2015. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
milyen allam? az egy ember? ja, en magam is az allam resze vagyok, tehat az enyem is akkor.
2015. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:

Volt egyszer riport aranyásó emberkével. Azok alapján kb. 2-2.5 köbméter földből tud kimosni 1 gramm aranyat. Amikor a riport készült, akkor az árfolyam alapján az jött ki, hogy ráfordított idő alapján bármi más munkával keresne annyit vagy többet. Nem azért nem látsz aranymosót, mert nincs arany, hanem azért mert olyan kevés amiért nem éri meg.

Nem tudom kell e bányaengedély, de a Duna partjának területe nagy részben a helyi vízmű tulajdona, az engedélyük nélkül be se lehet elvileg menni oda. Persze helyi lakosokkal elnézőek szoktak lenni, de pl. uszadék fa gyűjtéshez már engedély kell.

2015. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az arany mosás Magyarországon indexes fórum létezik. Keresd fel,ott minden infót megtalálsz. Egyébként jegyzői engedély kell,amit pl Ács község jegyzője ad ki,amennyiben Ács határában mosol kézi erővel.,2012-ben 2200Ft volt egész évre.


Amúgy sajnos nagyon szegényes mára már a Duna aranyban, köszönhetően a kb 10 db osztrák vízerőmű miatt,és nem éri meg,... a NAGYON kemény melóval járó napi 0.5g-1g kimosott por arany.

2015. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. febr. 5. 04:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!