Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázpisztoly birtoklásához...

Gázpisztoly birtoklásához kell engedély?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé elfajultak a dolgok a környékünkön, egyre több rablás, rablótámadás, stb.

A rendőrség a kisujját se mozdítja, és azt nem is írom le, hogy kik az elkövetők, elég róluk annyi, hogy pár árnyalattal sötétebb a bőrük. Mindenki tudja, hogy kicsodák, de egyszerűen nem tudunk velük mit kezdeni. A rendőrséghez hiába fordulunk, ha meg saját kézbe vesszük az ügyet, akkor meg már a rendőrség fordul ellenünk.

Ezért gondoltam, hogy veszek egy gázpisztolyt, arra az esetre, ha engem is megtámadnának. Ha jól tudom az nem lő ki semmit, így elvileg kárt se tehetek vele senkiben, csak elriasztásra kellene. Ehhez kell valamiféle engedély? Illetve ha kell, és nekem nincs, de megtalálják nálam a pisztolyt, azért ugyanannyit kapnék mint egy rendes pisztolyért?


2015. febr. 1. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A vásárlásához semmiféle engedély nem kell, de ahhoz, hogy ne otthon tartsd, hanem magadnál, ahhoz viszont be kell menned a rendőrségre és ott ezt elmondani, hogy szeretnéd magadnál tartani.

Tehát megvásárolni meglehet engedély nélkül is, de csak úgy engedély nélkül nem tarthatod magadnál az utcán.

2015. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A paprika spray is jó, azt hiszem 20 mg töltőtömegig legális az ilyen dolgok tartása, de utána kell olvasni (google), már elfelejtettem.

Jó lehet még a kutya illetve a mozgásérzékelős lámpa (vannak, akik ezek ellenére is betörhetnek, de talán használ valamit).

2015. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokkal inkább az utcákon rabolnak, a betörés már nem megy, az évekkel ezelőtt volt itt divat. Egy kedves barátomat tegnap akarták kirabolni, szerencsére harcművészetet tanul 10 éve, és meg tudta magát védeni, én viszont nem tudtam volna, ezért kellene valami.

Amúgy paprika sprayen is gondolkodtam, de inkább gázpisztoly, aki nem ért hozzá, meg sötétben van, az úgyis össze fogja magát sz*rni... Majd szerintem az lesz, hogy bemegyek a rendőrségre, és ott rákérdezek, az lesz a legbiztosabb.

2015. febr. 1. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

1.A tartáshoz azaz ha otthon van nem kell engedély!

2.A viseléshez azaz ha magaddal viszed töltve,na ahoz igen!

3. Ha nincs engedély 50000 ft.bírság.


[link]

2015. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!