Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fellebbeztem, ma lett volna a...

Fellebbeztem, ma lett volna a másodfokú tárgyalás, de elnéztem a dátumot. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A páromat igazságtalanul ítélték el, fellebbezett. Holnap mentünk volna az ügyvédhez, elővettük a papírokat és akkor vettük észre, hogy a mai dátum van rajta, nem jövő hónap lesz. Nem tudom, hogy hogy nézhettük el ennyire.

Éjjel ment haza és megtámadták 3-an, leütötték egy padról levett deszkával és fejbevégták vele. Ő reflexből lefújta őket gázspray-vel. Elszaladtak a támadók. A párom hívta a rendőröket. Meglettek a támadók. Volt 4 tanú is. A párom letöltendőt kapott első fokon felfegyverkezett garázdaság miatt, a támadók pedig az egyik felfüggesztettet, a másik 150ezer ft-os pénzbírságot.

Az lenne a kérdésem, hogy ha holnap vinne be igazolást, hogy pl. becsípődött a háta, vagy akármit, akkor lehet-e még valamit kezdeni az üggyel? Van egy másfél éves kislányom és 7hónapos terhes vagyok. Ő dolgozik csak és albérletben élünk. Ha ő nem lenne velünk, nem tudom, mit tehetnénk, hova mehetnénk.

Nagyon szépen köszönjük a válaszokat!



2015. febr. 3. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Valaszt nem tudom sajna, de ezert hogy kapott letoltendot??
2015. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korábban volt még sajnos egy felfüggesztettje, 2008. október 23-án megverték a rendőrök őt is és azt mondták, hogy ő támadt rájuk, pedig éppen telefonált. Pont abban a hónapban járt volna le a felfüggesztettje. Nem tudtuk, hogy gázspray-t nem lehet használni. De ha nem fújta volna le őket, lehet, hogy már nem is élne.
2015. febr. 3. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok segíteni érdemben, azt tanácsolom, hogy hívjátok fel az ügyvédet, akihez holnap mentetek volna, ő biztosan meg tudja mondani, hogy mit tudtok tenni.
2015. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ezért tudakoljuk meg a jogtárban, hogy mekkora töltetmennyiségig lehet hordani gáz- illetve paprikaspray-t.


Mivel ő a vádlott, így meg kell jelennie, úgyhogy újra ki lesz tűzve a tárgyalás.

2015. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a papírra az van írva, hogy nem kötelező a jelenléte. Ő fellebbezett. De nagyon remélem, hogy elnapolták, vagy bármi is történjék, de nem helyezték jogerőre. Köszi szépen a válaszokat!
2015. febr. 3. 23:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben butaság minket kérdezgetni, keresd az ügyvéded, ő jobban ismeri a kisebb-nagyobb kapukat.


Nade, aki nem érti a helyzetet: ez nem kitalált eset, pl. a Kaliber magazin ügyvédi rovatában (kinn van a neten is) számtalan ilyet olvasni: a rendőrhatóság alapjáraton ellenségként kezeli az önvédekezésre képes polgárt, sikeres önvédekezés esetén (ha megvan a védekező) már indul is a garázdaság. Még egyszer, ez nem összeesküvés-elmélet, hanem a napi valóság.


"De ha nem fújta volna le őket, lehet, hogy már nem is élne."

Az viszont részéről törvényes, jogkövető és az intézkedéssel arányos, helyes állampolgári viselkedés lett volna.

(remélem átmegy, hogy nem rajtatok gúnyolódok)

2015. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel a bíróságot, azt legalábbis meg kell mondaniuk, hogy befejezték-e az ügyet. Személyesen bemenve pedig azt is megnézheti az érintett, mi lett az ítélet.


Sajnos, azt kell mondjam, hogy ha valami külső hiba nem jött közbe (pl. kötelező védelem esetén nem jelent meg az ügyvéd, vagy valamelyik bíró rosszul nem lett, esetleg az iratok alapján nem tudtak dönteni), akkor bizonyosan befejezték az ügyet. Az igazolást meg felejtsétek el, a Be 362. § (4) bekezdése szó szerint kimondja, hogy a nyilvános ülés (a leírtak alapján feltehetően erre került sor) elmulasztása miatt igazolásnak nincs helye.

2015. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Szerencsére minden a legszuperebbül alakult, visszarakták az ügyet elsőfokra, mivel a bűnösség nem volt megalapozott, meg sok hiba volt a nyomozás során, pl. A gázsprayt nem küldték el bevizsgáltatni, meg hasonlók. :)

2015. márc. 4. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!