Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zavaros, jelentéktelennek...

Zavaros, jelentéktelennek tűnő büntetőügy miatt 40 óra közmunkára és 50 ezer forint megfizetésére ítéltek. Nem is értettem. Fellebbeztem másodfokra. Volt értelme?

Figyelt kérdés

Sokszor azt hallom, hogy súlyosbítják.


Egyébként a rám "varrt" bűnügyet nem követtem el, de ezt hiába mondom itt is és a bíróságon is. BKV ellenőrök hamisan tanúztak ellenem, hogy megpofoztam az egyiket, pedig egyrészt nem csattant el pofon, másrészt ők fogtak le úgy mint egy kutyát, amit meg akarnak ...szni.


Minden szerintem egyértelműen el is hangzott, az ellenőrök ellentmondásba keveredtek, sőt, már az is elhangzott a jegyzőkönyvben, hogy az egyik ellenőr magasra tartja a kezem. Tehát zavaros az ügy.


De elítéltek.


Félek nagyon, és idegesít.


Mondom, kértem az ügy fellebbezését.


2015. jan. 17. 00:29
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Bizonyítási eljárást sem kértem.

Egyébként gondoltam annyira egyértelműen nem bizonyítható, hogy elkövettem a bűncselekményt, hogy nem is foglalkoztam komolyabban a jogi védelmemmel. Gondoltam a józan ész és igazság elvén nem fognak nagyon megszivatni, főleg, hogy 19 éves diák voltam és épp tanfolyamra igyekeztem.

2015. jan. 17. 00:38
 2/29 A kérdező kommentje:

Másrészt mondhat ilyet a bírónő, hogy "jól ismerem a magafajta embereket, be kellene illeszkednie a társadalomba"

mondja ezt egy főiskolás diáknak, aki nyelveket tanul, dolgozik mellette és igen, kinyitja a száját, ha jogtalanul akarják megbüntetni. Ez nem elfogultság?...

2015. jan. 17. 00:52
 3/29 anonim ***** válasza:

Majd legközelebb menj ügyvéddel.

Túl jóhiszemű voltál, túl fiatal vagy, elhitted, hogy az igazságszolgáltatás tényleg az igazságról szól.


Fellebbez, menj ügyvéddel, és próbálj (ha ez lehetséges) tanukat szerezni, akik ott voltak, és látták, mi történt.


Másrészt meg eleve ilyen helyzetekbe ne menj bele, ha több ellenőr van jelen, azok nyilván egymásnak fognak vallani, másrészt pedig közfeladatot ellátó személyek, tehát még fel sem rúghatod őket, akkor sem, ha ők erőszakoskodnak veled.


Legrosszabb esetben meg fogd fel úgy, hogy viszonylag olcsón kaptál egy nagyon hasznos leckét az Élethez.

2015. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Kamera biztos látta!

Esetleg neten keress tanúkat.

2015. jan. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
Ilyen esetben mindig ügyvédi segítség kell, még akkor is, ha esetleg te magad is ügyvéd leszel. Ajánlom, most keress egyet.
2015. jan. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat, illetve főleg azt, hogy senki sem ugrott rosszindulatúan a torkomnak a kérdés miatt.


Nem érdemes visszavonni a fellebbezést és kifizetni a pénzt, ledolgozni a közmunkát? (bár akkor ez benne marad az erkölcsimben)

A kamera felvételeit "nem kérték ki a nyomozáshoz"...

Tanú sajnos nem volt, egy olyan ellenőrön kívül aki kívülről látta az eseményt.


Az ellenőrök még csak nem is vallottak egymásnak, teljes ellentmondásba keveredtek a jegyzőkönyvben is, mégis így ítéltek.


Írtam egy ügyvédnek, a második felvonásra ügyvéddel fogok menni, bár aggódom a költségei miatt.


Köszönöm!

2015. jan. 17. 02:14
 7/29 anonim ***** válasza:
Ha 50000-nél kevesebbe kerül, akkor megéri.:)
2015. jan. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem biztos, mert ha mégis elítélnek és fizetnem kell, az ügyvéd részére is fizethetek és a bírságot is. (bűnügyi költség egyébként)
2015. jan. 17. 02:17
 9/29 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél te is feljelentést hamis tanúzás miatt. Emellett ne hagyd magad. Mi az, hogy nem kérik ki a kamerafelvételt? Tegyél meg minden tőled telhetőt azért, hogy kikérjék. Aztán ha nyertél, minden infó menjen a bkvfigyelőnek.
2015. jan. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Írj privátot, ha kell egy jó védőügyvéd elérhetősége. Engem egyszer ő védett, és elég dörzsölt és rámenős a figura. Korábban ráadásul ügyész volt, úgyhogy ismeri a dörgést és vannak kapcsolatai.


Undorítóak ezek a rоhadék ellenőrök, amikor a "közfeladatot ellátó személy" jogcíme mögé bújva megtámadnak embereket, aztán egymás mellett tesznek vallomást és gátlástalanul hazudoznak.

A tiéd nem az első eset és nem is az utolsó, ez tipikus, nem egy ilyenről hallottam, olvastam már.


Ugyanaz kicsiben, mint ahogy a képviselők élnek vissza a mentelmi joggal.

2015. jan. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!