Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használhatok-e, és ha igen,...

Használhatok-e, és ha igen, milyen esetben használhatok jogosan (jogos önvédelemből kifolyólag) gáz-riasztópisztolyt?

Figyelt kérdés

Paprika (pepper) van beletöltve, nem lő ki szilárd halmazállapotú anyagot. Visszavonásig érvényes fegyverviseléi engedélyem van rá.


(Röhm RG 89 N)


Tud-e valaki esetleg hatályos, vonatkozó jogszabályt küldeni?


2015. febr. 23. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

"Paprika (pepper) van beletöltve, nem lő ki szilárd halmazállapotú anyagot."


Akkor kedves ecsém az életben maradási esélyed közelít a nullához. Mindig mondtam, hogy normális fegyverre nem telik, ilyen szarokat még véletlenül se vegyetek meg, mert ezzel az ellenfelet csak feldühítitek.

2015. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Életben maradási esélyed kb egy százada annak, mintha semmi sem lenne nálad.
2015. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Látom, te sem szippantottál még belőle. (150 mg-os egyébként)


Rendes fegyverért 10 év felett adnak egyébként, "ecsém".

2015. febr. 23. 19:46
 4/18 BefŐzike ***** válasza:
77%

BTK


A jogos védelem


21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen


aa) éjjel,


ab) fegyveresen,


ac) felfegyverkezve vagy


ad) csoportosan


követik el,


b) az a lakásba


ba) éjjel,


bb) fegyveresen,


bc) felfegyverkezve vagy


bd) csoportosan


történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.


(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.


(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.


De ezt egy egyszerű google kereséssel is ki tudtad volna deríteni.

2015. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

"Látom, te sem szippantottál még belőle. (150 mg-os egyébként)

"


Jól látod. A délszláv háború idején ilyen szarokat nem használtak. Vagy benyelted az acélt rézköpenyben vagy nem, de senki sem kezdett ott bohóckodni ilyesmivel. Egyszerűen nevetséges lett volna, túl közel kellett volna hozzá menni.


Most komolyan kérdem, te használnál ilyeneket? Mert akkor azt javaslom menj el egy pszichiáterhez!

2015. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 BefŐzike ***** válasza:
A kérdező rákérdezett egy jogszabályra a jogos védelemről és én beidéztem szóról szóra a hatályos 2012. évi C. törvény kapcsolódó részét. Ez mióta nem hasznos válasz? Jesszusom.
2015. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6. ! Nem én mínuszoltam le, valószínű a délszláv dűnéket megjárt barátunk. Szerintem nem értette a kérdést, és/vagy nem tud elvonatkoztatni az AK-47-estől.


de lefordítom az ő nyelvére: arról van szó, hogy ha bejön valaki a házamba, pofánlőhetem-e gázpisztollyal vagy nem ÚGY, hogy nem indul ellenem eljárás

2015. febr. 23. 21:41
 8/18 anonim ***** válasza:

Ki volt az a.... aki lepontozott egy hatályos jogszabályt? :D


Különben 150 milligrammos pepper töltény nincs is, valamit nagyon elnézhettél kérdező. Tegyél abba a röhmbe normális gáztöltényt, CN vagy CS töltetűt, mert pepperrel kb akkor érsz valamit ha leszippantja az egészet a támadó, de ezek a csibészek pontosan tudják hogy gázpisztoly van nálad, és ismerik a hatását is.

Hogy jogszabály szerint mikor mihez van jogod, az meg marhára semmit sem jelent, ha jogosan is durrantottál pofon valakit akkor is eljárás indul ellened, ha másért nem, garázdaságért, ügyvéded és jó sok pénzed mindig legyen készenlétben, az talán kihúz a szarból.

Az utcán, ha nem volt tanú, elhúzni mint a szélvész, rendőrséget nem belevonni az ügybe, mert te húzod a rövidebbet úgy is.

Én régóta nem hordok magammal engedélyes gázpisztolyt, ami nics nyilvántartva azt letörölgetés után szépen el is dobhatom. Nincs fegyverem, semmiről sem tudó mit sem sejtő járókelő vagyok.

Nagyon észnél kell lenni, ez a lényeg.

2015. febr. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
igaz, jogos 120 mg
2015. febr. 24. 09:14
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem olyan van hogy cn-cs spray, 50 ml antihunder a neve.

Bammeg befújtam garázsba mikór benn vóltam azt hittem nem jutok ki élve, pofám torkom mindenem marta mint az állat, kúrvára erős vólt.

2015. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!