Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs meg a számlám egy régen...

Nincs meg a számlám egy régen vett dologról, bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Akitől vettem, nyomoznak ellene adócsalás miatt, ezért kell keresnem a számlát, de nincs meg, csak az adásvételi, de azon meg nincs ár.

2015. febr. 27. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvételin hogy a fenében nincs ár?
2015. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az nem egy adásvételi szerződés, hanem egy papír, valami írással.
2015. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szabályos egy oldalas formanyomtatvány, tanúkkal. Az van rajta, hogy megegyeztek az eladó és a vevő az árban. Van számla is róla, ill. volt még sok éve, csak nem találom, ki őrizget meg évekig egy fecnit?

Most már én is látom, hogy buta voltam, de akkor teljesen normálisnak tűnt minden. Miért nem az eladón keresik a számlát, neki meg kell őriznie, nem? A számlatömböt?

2015. febr. 27. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Öt évnél tovább nem kell számlát őrizgetned. Küldd el őket a halál fa..ára!
2015. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez több, mint öt éves dolog, bőven.

Azért még keressük a számlát, volt foglaló is, mindenről kaptam papírt, csak nincs meg. Meg kellene lennie valahol, nem értem, hová a francba rakhattam, minden fecnit meg szoktam őrizni.Egyébként nem értem, miért engem zargatnak, miért nem a cég számlatömbjét nézegetik, ott kell lennie mindennek.

2015. febr. 27. 10:02
 6/7 tomala ***** válasza:
#2-nek igaza van. Az adásvételi szerződés szükséges eleme a vételár. Ha nincs benne, azt maximum átadás-átvételi jegyzőkönyvnek lehet tekinteni. Viszont ha csak azt kell bizonyítanod az eljárásban, hogy jogszerűen szerezted, akkor az is elég. Ha az árat, akkor esetleg próbáld a tanúktól megtudni.
2015. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem kell bizonyítani semmit, csak írásban kértek tanúvallomást. Köszönöm a választ.
2015. márc. 1. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!