Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magánterületen milyen jogok...

A magánterületen milyen jogok vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Például, ha valaki a házamba bejön, én hót kómás vagyok mert arra keltem fel,hogy matatnak és agyonverem egy használati tárgyal,vagy leszúrom egy késsel vagy bármi, olyankor mi vonatkozik?



Illetve, mi van akkor ha közterületen valaki megüt/meglök engem? Ilyenkor mi vonatkozik? Csupán ököllel hányszor üthetem meg? Ha eltöröm az állkapcsát, akkor én lennék a felelős?



2015. márc. 1. 21:43
1 2
 11/12 anonim válasza:
Remélem még választ kapok én is a kérdésemre: mi van akkor ha éjjel jön be az udvarra, ami el van kerítve, és a kutyám széttépi, tegyük fel kioltja az életét. Azért ki felel? És tekintsük úgy, hogy a kutya rendben van (oltás, minden megvan).
2018. jún. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Tudom nagyon régi a kérdés, de hátha valaki még idenézne. Egy társasház magánterületére mi vonatkozik? Közterülettől nem elzárt, de sorompóval védett, viszont így gyalogosan megközelíthető, de a társasházhoz tartozó magánterületen milyen önvédelemre van jogom?
2019. máj. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!