Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskola vagy buszmegálló...

Ha az iskola vagy buszmegálló közvetlen közelében dohányoznak, hogy lehet ezt jelenteni a hatóságok felé?

Figyelt kérdés
Holott ez 5 méteres körzetében tilos.
2015. márc. 2. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Belőled jó besúgó lett volna.
2015. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TamásTóth ***** válasza:
77%

1-es no offense de engem is zavar, amikor dohányzonak a közelemben. Az, hogy engem ettől törvény véd(ene) csak még jobban idegesít, mert még igy is megesik és nincs megbüntetve az a bizonyos valaki.


Kérdező sajnos semmit nem tudsz tenni ez ellen.

2015. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Rendőrt nem hívhatsz, mert egyrészt nem az ő hatáskörük, másrészt mire kiérnének, rég elszívja mindenki az összes cigijét. Fényképet nem csinálhatsz, mert személyiségi jogokat sértenél. Egyébként sem lehet feljelenteni senkit ezért. Ha éppen arra jár egy illetékes ellenőrizni, akkor ő megbünteti. Ennyi. Ha valaki belefüstöl az arcodba az 5 méteres körzetben, akkor szólj rá szépen, hogy legyen szíves arrébb menni. Ha meg senki sincs a közelében, tehát a légynek se árt, akkor meg kérlek szépen ne cseszegesd, van elég baja mindenkinek így is. Ne keltsünk feszültséget feleslegesen.
2015. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd jön a hatoság és intézkedik? Várhatod. Szépen odamész hozzá és megkéred, hogy ezen a tiltott helyen ne dohányozzon. Vagy megteszi, vagy pofáncsap.
2015. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is pontosítanék: az iskoláknak a bejáratuktól számított 5 méteres körzetében tilos a dohányzás. (Tehát lehet pl. a kaputól számított 5,5 m-re cigizni közvetlenül a kerítés mellett...)


A hatóságokra tényleg nem nagyon lehet számítani szerintem. Nem egyszer láttam már dohányzókat vasútállomáson (egész pontosan a peronokon), a vasúti őrök vagy kik meg ott ültek a padon, és - hogy stílszerű legyek :D - rájuk se bagóztak. :(((

2015. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodjon Hofi szavait tudom idézni:

"Papírja van, ceruzája van, címet tudja..

Feljelent".

Azért ezt nem gondoljátok, hogy ez így diszkrimináció? Miért ne lehetne dohányzó szórakozóhely akár? Aki meg nem dohányzik az ne menjen be. Anno egy barátommal a buszmegállóban ültünk, körülbelül hajnali egy felé járhatott, rágyújtottunk majd arra jött egy fószer, hogy nem lehet a buszmegállóban cigizni, elkezdett magyarázni, meg, hogy kihívja a rendőröket. Szívszem szerint olyat borítottam volna rajta, hogy feltakarítja az egész járdát. Ketten voltunk az egész utcában plusz az a nyomorult, aki nem is a buszmegállóba jött. Most őszintén a buszmegálló tüdőrákos lesz vagy mi? Jó megértem iskolák környékén oké, buszmegálló megint csak oké, de hogyha elhagyom azt az 5 méteres területet, akkor már ne pofázzon nekem senki, hogy ne cigizzek ott.

Egy nem dohányzó ember, nagyság rendekkel több káros anyagot szív be, a város levegőjéből, mint ahány dohányossal találkozik egy nap. Én inkább azokat büntetném halálra, aki a kutyája §z@rját ott hagyja a fűben, utcán, parkolóban.

Érdekes mód vidéken/falvakban legalábbis legtöbbjükben egy hónap alatt nem találkozok ennyi §z@rral, mint nagyvárosokban egy nap alatt. És még a falusi ember tróger és kulturálatlan ugyan hagyjuk már.

2015. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Anyukádnak mond el sírva
2015. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam :)


06 40 200 493

2015. márc. 27. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!