Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes panaszt tennem?

Brock kérdése:

Érdemes panaszt tennem?

Figyelt kérdés

Néha bemegyek egy szombathelyi COOP élelmiszerboltba venni valamilyen apró dolgot pl. egy zacskó chips, vagy fél liter üdítő. Kosarat nem használok ilyenkor, csak megfogom, és megyek is fizetni.

A mai nap is bementem ebbe az üzletbe. Egy fekete kabátos férfi elkezdett figyelni engem. Eléggé kellemetlenül éreztem magam, és el kezdtem én is felé figyelgetni. Majd átmentem egy másik sorhoz, ahol üdítők vannak. Ide is utánam jött. Ekkor már gondolkodtam azon, hogy hívjak e oda egy eladót, vagy valamilyen illetékest. Erre a férfi eltűnt. Majd megint előkerült a hátam mögött.

A szokásosat (1 zacskó chips) levettem a polcról, és beálltam fizetni.

Majd hirtelen megjelent mellettem ez a férfi. Agresszívan közölte velem, ha legközelebb is itt akarok várásrolni, akkor fogjak meg egy kosarat, és ne őt nézzem, nem kell őt folyton bámulni.

Ekkor esett le, hogy ő egy biztonsági őr (?). Visszakérdeztem, hogy miért? Agresszív hangnemben közölte, hogy az van amit ő mond és kész. Persze ezt úgy 5-6 másik vásárló előtt.

A buszom pár perc múlva jött, így sietnem kellett, de arra gondoltam, hogy hétfőn visszamegyek, és elbeszélgetek a tulajjal.

Alapvetően ő (civil ruhába) elkezd feltűnően követni, akkor úgy gondolom, hogy azért oda nézhetek felé néha.

Az ilyeneknek nem kéne egyenruha, vagy bármilyen egyéb ismertetőjegy?

Ha csak pl. 1 zacskó chipset veszek, vagy egy csomag rágót akkor is kötelező kosarat vinnem magammal?

Igazából eléggé lefagytam amikor hozzámszólt, mert sosem volt ilyen gondom. Ilyenkor én is odaszólhatok neki? Olyan agresszívan magyarázott, hogy a végén már finoman léptem hátrébb 2-3-at.

Szerintetek van értelme hétfőn bemenni oda, és valamilyen felettesével beszélni? Ha normális hangnembe mondta volna, akkor nem lenne semmi baj. De ilyen dolog miatt nem gondolom, hogy totál fenyegetően kéne magyaráznia. Meg civil ruhában még jó, hogy odanézek, ha követ.



2015. márc. 6. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen volt velem a ROSSMAN-ban, egy primitív bunkó biztonságiőr "rám állt". Azt gondolta lopni megyek,mert tél volt és kapucniban voltam. Primitívek nagyon.


Sajnos ezek annyira buta "emberek", hogy a legjobb amit tehetsz, hogy elkerülöd a boltot, vagy ha rá vagy kényszerülve, hogy ott vásárolj akkor felejtsd el, és csak mosolyogj az egészen.

Ne edd magad rajta.

2015. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezen a követett engem dolgon sem lennék fennakadva, ha lett volna rajt egyenruha. De így az eléggé "érdekes" szerintem. Vagy minden vásárlónak ismernie kéne őt, mint a nagy biztonsági őr?

Amúgy érdekességképpen..

2 roma férfi pont előttem mentek a boltba. Ugyanúgy kosár nélkül. De ők nem is fizettek. Rájuk sem mert nézni. De engem egyből követ. Szánalmas az ilyen.

2015. márc. 6. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vásáróltál, ahogyan a tolvajok szoktak :D


Elő van írva, ki is van írva, hogy KOSÁR HASZNÁLATA KÖTELEZŐ abba vásárolsz, hogy meg lehessen különböztetni a már eleve ruhádban levő másik boltból vásárólt és általad használt rágótól, dologtól. A biztonsági őrnek az nem tetszett. Ezt mindenki tudja.


A biztonsági őrnek nem kell megkülönböztető jelzés, bár lehet rajta, mert ha mindenki tudja, hogy ő az, akkor előtte nem lopnak. Ezt sem érted mi?


Elbeszélgetni a tulajjal ? Szerinted minek foglalkoztatja a biztonsági őrt? Szerinted minek van a kosár a bejárat előtt? Komolyan ezek a mai fiatalok !? :D


Ennyire emeletesen ostoba nem lehetsz, remélem nem trollkérdés

2015. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te fogod megszívni ha visszamész bármiért is kötekedni. Amúgy meg máskor legyél bátrabb de amúgy kosár kötelező.
2015. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: És mégis miért szívná meg? Meséld már el kérlek, hogyan is tudná megszívatni őt a mindenható biztonsági őr?
2015. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Akkor másnak akinél nem volt kosár miért nem szólt?

Elég durva, hogy nem érted mi a lényege az általam említett egyenruhás résznek. Próbáld értelmezni is a szöveget, ne csak olvass!

2015. márc. 6. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hasonló. Nem pazaroltam az energiát, csak többé nem mentem oda. Elvesztettek egy vásárlót, az ő gondjuk, én megkapom a cuccaimat másik boltban is.
2015. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!