Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a köztéri dugig telt...

Ha a köztéri dugig telt szelektív hulladékgyűjtő mellett nagy halomban áll a szemét hol érdemes panaszt tenni, ha az önkormányzat a felé intézett panaszokra nem reagál?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:
A kukák ürítésekor csak a kukában lévő szemét kerül elszállításra a mellette lévő szemét pedig folyamatosan gyűlik.
2014. aug. 19. 12:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Oda kell menni és bele kell dobálni. Ha pedig megtelik, tessék felhívni azt a telefonszámot ami rajta van a kukán és jönnek üríteni. Nem kötelezhetőek arra, hogy azt vigyék el, ami nem a kukában van....
2014. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. Tele van a város ilyen "szemétlerakókkal".

Sokan a sittet is oda dobják. Kocsmárosok meg az üres műanyagfalkonokkal nem vacakolnak, hogy egyenként dobálják be. Egy zsákban lebaxák a gyűjtő mellé.

De hulladékgzdálkodó is ritkán üríti. Sokszor volt már hogy vittem a pet palackokat de nem tudtam beledobni mert fullra tele volt. Ilyenkor kidobtam a közlben lévő konténerbe.

2014. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Oda kell menni és beledobni."

1. Hova ha dugig tele van a kuka?

2. Azért mert a házam elé tették a gyűjtőket nekem kötelességem nap mint nap más szemetét elrakni?

3. Ha a ki helyezett gyűjtőkbe papírt, műanyagot és üveget lehet dobni a ruhát, romlott ennivalót, macskaalmot mégis hová dobjam?

2014. aug. 19. 12:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Félreértés elkerülése végett a 3. pontban leírt nem papir, műanyag, üveg alapú szemetet nem én szándékozom a szelektív hulladékgyűjtőbe rakni, de van akinek eszébe jut.
2014. aug. 19. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig már majdnem javasoltam neked a hagyományos konténert. Ettől függetlenül fenntartom azt, hogy ott a telefonszám, lehet telefonálni, hogy ürítsenek. Én ahol lakok, ott így megy a dolog. Ha nem szól senki, akkor pedig havonta ürítenek.
2014. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alapprobléma, hogy nincs megfelelő érdek. ha például jó részét az önkormányzati vezető és/vagy a hulladékkezelési vezető kapná, gyorsan kiderülhetne, mennyire alaposan képes intézkedni.

A kocsmáros is visszakaphatja reggelre...

2014. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!