Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem tiltja a törvény a...

Miért nem tiltja a törvény a dohányzást, de a füvezést igen?

Figyelt kérdés

Én nem is dohányzom, nem is füvezem.


Viszont nem értem a logikát abban, hogy a füvezést tiltják, a dohányzást nem. Utóbbi is van olyan káros (ha nem még károsabb), mint az előbbi.



2015. márc. 7. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettő káros.

A dohányzást már elég késő van betiltani mivel beleivódott a társadalomba.

A füvezés ellen még van esély.

2015. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Én dohányoztam, a legsunyibb drog a világon, melynek a rabszolgája leszel.
2015. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Mindkettő káros."


Így van.


Viszont akkor:


- vagy tiltsák be mindkettőt, mivel károsak


- vagy ne tiltsák be egyiket sem, mert bár károsak, úgy gondolják, hogy nincs joguk megmondani, hogy ki hogyan "tegye tönkre magát"


De ebben semmi logikát nem látok.

2015. márc. 7. 17:04
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
tevedes, a fuvezes nem karos
2015. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az alkohol meg még károsabb, embereket, családokat tesz tönkre. Mégsem tudják tiltani sehol. Ezért kell 2x meggondolni, mi az amit megengednek az embereknek, mert utólag sokkal nehezebb megvonni tőlük.
2015. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Az alkohol meg még károsabb, embereket, családokat tesz tönkre. Mégsem tudják tiltani sehol. Ezért kell 2x meggondolni, mi az amit megengednek az embereknek, mert utólag sokkal nehezebb megvonni tőlük."



Az is káros, bár avval úgy gondolom, hogy könnyebb mértéket tartani, mert:


A dohányzó emberek több mint 90%-a dohányfüggő is. (Tehát nem bírja ki nélküle 2-3 napig.)

Az alkoholt fogyasztó emberek 90%-a viszont csak néha-néha megiszik egy-egy bort vagy sört vagy pálinkát, de simán kibírja nélküle is.

A maradék 10%-ra viszont a függőség nagyon káros tud lenni.

2015. márc. 7. 17:11
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem a károsságról szól a dolog. A dohányos ritkán válik a dohányzástól közveszélyessé. Ezzel szemben szinte minden nap hallunk híreket, látunk videókat arról, hogy a rendőrök hogy szednek össze őrjöngő drogosokat.
2015. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A dohányzásban nagyon nagy üzlet van! Nem fogják betiltani. Meg túl sok a függő. Társadalmilag el is fogadottabb. "Legfeljebb" csak rákot kaphatsz tőle, de előtte -amíg ki nem alakul - 20-30-40 évig teljes értékű életet élhetsz.

Nem drogozok és mindenkire másképp hat a drog. De beszéltem már olyan füvessel (rendszeresen szívja), akinek teljesen érthetetlen volt a beszéde, pedig huszonéves volt és erről fogalma sem volt - hogy senki nem ért semmit abból, amit mond. Mindenkire másképp hat, de az ilyen ember nem tudom hogy fogja megállni a helyét az életben. Nem arról beszélek, aki alkalmanként szív, hanem aki napi szinten többet is szív.

2015. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert a füvezéstől elzűllik az ember és nem lesz jó rabszolga a rendszer számára.Egyfajta kapudrognak is szokták nevezni mert általában az illető rászokik később a keményebb drogokra is
2015. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kb. 100-150évet kell visszaugrani az időben a válaszhoz. Akkor még mindkettő legális volt, nem füveztek annyian a dohány kelendőbb volt. Mivel a marihuána ledérebbé/kacérabbá tette a használóját, emiatt betiltották a közerkölcsre hivatkozva.


Szóval ezért (korlátozottan) szabad az egyik, míg tiltott a másik, bár eü.-alkalmazás sok helyen lehetséges.

2015. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!