Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel a dörzsölt módszerrel...

Ezzel a dörzsölt módszerrel ki lehet játszani a hangfelvételt tiltó jogszabályt?

Figyelt kérdés

Van az a szabály, hogy csak akkor készíthetek hangfelvételt valakiről, ha az illető nem ellenzi azt. Ez sajnos azt is jelenti, hogy később sem tudom felhasználni a készített felvételt, mert illegálisan jutottam hozzá.


Tegnap sétáltam az utcán és lett egy ötletem: Amikor elhaladok egy biztonsági kamera alatt, senki sem jön oda hozzám megkérdezni, hogy készíthet-e a kamera felvételt, egyszerűen csak kitesznek egy táblát, hogy felvétel készül. Vagy észreveszem vagy nem.


Ebből levezetve:

Csináltatok egy mini kitűzőt, amire 3-as betűvel ráiratom, hogy "hangfelvétel készül". Ezt kiteszem az ingemre. Innentől kezdve elmondhatom azt, hogy figyelmeztettem az illetőt, mert ott volt előtte. Az, hogy nem hajolt oda és nem olvasta el, meg nem az én hibám. Én figyelmeztettem...



2015. márc. 10. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Akkor már egyszerűbb az mp3 lejátszót a nyakadban hagyni, és utólag azt mondani, hogy kikapcsolás helyett véletlenül a rögzítést indítottad el.
2015. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert jól láthatóan kell elhelyezni a figyelmeztetést.


Ha bűncselekményt akarsz igazolni vele, akkor az illegálisan készített felvétel is felhasználható a bíróságon.

2015. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy nem hajolt oda és nem olvasta el, meg nem az én hibám. Én figyelmeztettem..."


Épp ez az, hogy nem. Ha szólsz neki, hogy olvassa el, akkor figyelmeztetted.

2015. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"elhaladok egy biztonsági kamera alatt, senki sem jön oda hozzám megkérdezni, hogy készíthet-e a kamera felvételt"

1 Bejáratnál van figyelmeztetés, hogy kamerával megfigyelt terület.

2 Jogszabály hatalmazza fel az arra jogosultakat felvétel készítésére (vagyonvédelmi törvény).


"figyelmeztettem az illetőt, mert ott volt előtte"

Nem, ez nem elegendő.

2015. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a mai napig sincs rendezve sajnos ez az egész felvételesdi kérdés, így aztán a bíróságok saját kényük-kedve szerint vagy elfogadják vagy nem. érvek és ellenérvek pedig vannak bőven, ahogyan BH-k is, mégse képesek végre tisztázni ezt egyszer s mindenkorra jogszabályilag.
2015. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!