Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok bolti biztonsá...

Jogosult vagyok bolti biztonsági felvétel visszanézésére?

Figyelt kérdés
Ma este sikeresen elhagytam a pénztárcámat. Szerencsére iratok nem voltak benne, tizenvalahányezer forintom meg a bankkártyám viszont igen (a kártyát letiltottam természetesen). Úgy rémlik, hogy egy élelmiszerboltban hagytam el, ők viszont azt állítják, nem találtak tárcát. Ettől függetlenül a kijáratnál bárki lenyúlhatta, ha esetleg ott maradt. Nem vádaskodni akarok én itt, csak próbálom elképzelni a lehetőségeket. Tehát az lenne a kérdésem, hogy holnap, ha bemegyek a boltba, módomban áll-e visszanézni a ma esti felvételt (tudom, hogy pontosan mikor jártam ott), vagy a bolt azt is mondhatja, hogy nincs hozzá jogom, nem mutatják meg? Valaki tudja esetleg, hogy ez hogy működik? Köszönöm előre is, ha valaki ki tud segíteni pár hasznos infóval. Trollkodásból pedig nem kérek, köszönöm.

2015. márc. 10. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
nincs jogod ... ha rendőrségen feljelentést teszel, nekik van ... viszont tempó, mert lehet, hogy csak 1-2 napig tartják a felvételt és felülírják
2015. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nincs jogod sajnálom. Rendőrségen hiába teszel feljelentést, szépen letörlik a felvételt és azt mondják hogy nem rögzített akkor a kamera. Másrészt ezek a kamerák 3-7 napig tárolják a felvétel, a rendőrség mire kikéri a bizonyítékokat...
2015. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: ha tegnap késő este történt az eset, és ma reggel megyek be a boltba, akkor azon mit tempózzak...? Ahogy lehet, megyek.


Nem örülök annak, amit írtok, de megértettem... Köszönöm a válaszaitokat. Ma még teszek egy próbát a boltban. Meg ki tudja, a remény hal meg utoljára, hátha véletlenül olyan valakihez került, aki megpróbálja visszajuttatni. Talán... De egyébként már lemondtam róla.

2015. márc. 11. 07:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonvédelmi törvény:

31. § (2) A rögzített kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvételt felhasználás hiányában legfeljebb a rögzítéstől számított három munkanap elteltével meg kell semmisíteni, illetve törölni kell.

(6) Az, akinek jogát vagy jogos érdekét a kép-, hang-, vagy a kép- és hangfelvétel, illetve más személyes adatának rögzítése érinti, a (2), a (3), illetve a (4) bekezdésben foglaltaknak megfelelően a kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvétel, illetve más személyes adat rögzítésétől számított három munkanapon, harminc, illetve hatvan napon belül jogának vagy jogos érdekének igazolásával kérheti, hogy az adatot annak kezelője ne semmisítse meg, illetve ne törölje. Bíróság vagy más hatóság megkeresésére a rögzített kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvételt, valamint más személyes adatot a bíróságnak vagy a hatóságnak haladéktalanul meg kell küldeni. Amennyiben megkeresésre attól számított harminc napon belül, hogy a megsemmisítés mellőzését kérték, nem kerül sor, a rögzített kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvételt, valamint más személyes adatot meg kell semmisíteni, illetve törölni kell, kivéve, ha a (3) vagy a (4) bekezdésben foglalt határidő még nem járt le.

(7) A rögzített kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvételt, valamint más személyes adatot csak az a személy- és vagyonvédelmi tevékenységet végző személy jogosult megismerni, akinek ez a szerződésből fakadó kötelezettségei érvényesítéséhez szükséges, és a jogsértő cselekmény megelőzése vagy megszakítása érdekében mellőzhetetlen. A rögzített kép-, hang-, valamint kép- és hangfelvételt, valamint személyes adatot kezelő, vagy egyéb okból annak megismerésére jogosult személy- és vagyonvédelmi tevékenységet végző személy nevét, az adatok megismerésének okát és idejét jegyzőkönyvben kell rögzíteni.

2015. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Harmadik: köszönöm a vonatkozó jogszabályi részeket.


Akit érdekel, annak írom, hogy végül is szerencsésen visszakaptam a tárcámat. Igaz, tegnap este nem sokkal az "elvesztés" után azt mondták, nem találtak tárcát. Ma reggel viszont, mikor bementem, az egyik nő mondta, hogy találtak egyet. Elő is kereste nekem, benne volt minden maradéktalanul. Őszintén szólva nem gondoltam, hogy még viszontlátom, pláne hiánytalanul. Kellemesen csalódtam. Úgyhogy biztonsági felvételek végképp nem kerültek szóba, egyszerűbben megoldódott a kérdés.

Mégegyszer köszönöm nektek, hogy írtatok!

2015. márc. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!