Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha saját gépemről elérek egy...

Pc_crazy kérdése:

Ha saját gépemről elérek egy biztonsági kamera felvételeit akkor az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Egy szállodában vagyok és beírtam a böngészőbe, hogy What is my IP address. klikk ay első találatra s az ott kapott IP címe kimásoltam s bemásoltam a böngésző URL helyére és bedobta a recepció a sí tároló meg még egy iroda kamera képeit, felvételeit. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ez bűncselekmény, hogy én akkor nézem a felvételeket amikor szeretném és tudom, hogy épp mi zajlik ott ? Vagy ez ilyen mindenki számára elérhető?

2015. febr. 12. 22:02
 1/4 anonim válasza:
Nem bcs.! Ez a helyi PC szaki balfaxsága.
2015. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem ?
2015. febr. 13. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Lehetséges, hogy publikus. ;)

2. Ha nem publikusnak szánták, és nem élsz vele vissza (nem állítod át, nem szabotálod hotel működését), akkor nem baj. De ha tényleg nem publikusnak szánták, érdemes lenne nekik szólni, hogy ez biztonsági szempontból nem épp előnyös dolog.

2015. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Reiber Péter ***** válasza:

Elég fura ez igy. De lehet szándékos is.

Rengeteg hotelben egy tévé csatornán is megjelenik a publikus helyek kameraképe, igy látom menjek uszni vagy sokan vannak lent az uszodában, mit csinálnak a gyerekek a kertben, egymást verik szét vagy elvannak, valaki nekitolat-e éppen a sportkocsimnak a zárt parkolóban vagy nem, ilyesmi.

PErsze hülyeség, ugyse nézi senki, nem azért megy szállodába, de ez egyfajta szolgáltatás csomó helyen láttam már.

2015. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!