Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV-nál pontosan hogy...

A BKV-nál pontosan hogy működik a büntetés elévülési ideje?

Figyelt kérdés
Most akarják rajtam követelni egy 5 és egy 2 éve történt jegy nélküli utazás pótbefizetését. Én úgy tudtam egy évvel később már nem tehetik.
2015. márc. 17. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
5 évig megtehetik
2015. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez elvileg módosult egy évre.
2015. márc. 17. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Most már a BKK hatásköre a jegyértékesítés, a BKV elvileg nem is hajthatna be rajtad semmit szerintem.
2015. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szarul jártál öcsi, mert ezek be is vasalják kamatostól.
2015. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Szarul jártál öcsi, mert ezek be is vasalják kamatostól."


58 éves nő vagyok, öcsi. A követelésük pedig jogtalan.

2015. márc. 17. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi év távlatából nehéz lesz bebizonyítani, hogy jogtalan a követelés. Ahogy a korábbi nem túl udvarias válaszból is kiderült, ezt bizony be fogják hajtani. Tehát érdemes elgondolkodni a részletfizetés kieszközölésén, és illene együttműködést mutatni (szerintem)
2015. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezzel az a gond, hogy eddig semmit nem küldtek, csak most hirtelen eszükbe jutott, az egy év pedig már régen letelt. Azóta utánanéztem, és bár perre vihetik az ügyet, felesleges cirkusz lenne belőle az elévülés miatt.
2015. márc. 17. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:

egy év


nekem is szoktak írogatni 9 évvel ezelőtti telefonszámla miatt.


felmondtam a vonalas készüléket és kifizettem az utolsó számlát és jött még egy számla 20ezerről. ezt nem fizettem és eladták a tartozást egy behajtócégnek, az is küzdött egy darabig és ez a behajtócég is eladta egy másiknak és ez így ment 3 behajtócégen át. Most megint eladták.

2015. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1 év után már elévült azt bizony nem fogják behajtani. Ha bíróságra mennek (kizárt, ill esély rá nagyon minimális) hivatkozol a tárgyalás elején az elévülésre és kész.

A BKV-nak kell bizonyítani ,hogy 1 éven belül téged értesítettek, de ha nem küldtek tértivevényes levelet vagy nem írtál vissza nekik egy sima levél után ,hogy megkaptad akkor nem lehet. Na meg egy alá nem írt büntetéssel se mennek semmire, aláírni a jegyzőkönyvet pedig nem kötelező.

2016. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem reagáltam rá. Most 1 év és 4 hónap telt el azóta. Semmit nem küldtek.
2016. júl. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!