Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz az, hogy a BKV büntetés...

Igaz az, hogy a BKV büntetés elévülési ideje nem is 5 év, hanem csak 1?

Figyelt kérdés
Tehát, ha én az elmúlt egy évben nem kaptam tőlük felszólító csekket, akkor elévült a büntetés? a napokban hallottam ezt több helyről is.
2009. jan. 16. 19:02
 1/9 anonim válasza:
78%

Mivel a BKV egy személyszállítással (szállítmányozással) foglalkozó cég, így jogilag a kárigénylésre alkalmazott elavulási idő 1 év. Tehát ezen az időszakon belül kérheti a büntetés befzetését.

Az, hogy ezt az Általános Szerződési Feltételeiben hogyan eszközölte meg, az már az Ő felelőssége.

2009. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mindenhol ezt írják, csak ezt a BKV nem tartja be, akár még 5 évig is próbálják behajtani, szerintem teljesen szabálytalanul.
2009. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

a büntetés elévülés ideje valóban 1 év.


DE, ha 1 éven belül bejelenti az igényét, akkor indul az 5 év, ami követelés elévülésére vonatkozik, és az is csak akkor évül el, ha 5 évig nem is foglalkozik a dologgal.

2009. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez igazán tökéletes,mert rajtam most akarnak behajtani egy 2006-os!!! büntetést!Sajna hiába...
2009. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Mocskos BKV sálálálálá,Mocs-kos BKV sá lá lá-lá-lá-lá.
2009. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyetértek, de nem erre voltam kiváncsi.
2009. jan. 18. 00:27
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha megvennétek a bérletet, lenne pénzük és nem lenne ilyen mocskos. És még büszkék is vagytok magatokra...szép...
2009. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez nem így van, ahogy a 3/7-es írja, mert nemrégiben volt egy ilyen esetünk, éppen hasonló, a BKV fizetési meghagyás kibocsájtását kérte a bíróságról 3 év után úgy, hogy korábban, az eset után közvetlenül kiküldött egy felszólítást az utasnak - akinél nem volt ott a bérlete, mert elhagyta, és csak akkor vette észre -, majd két hét múltán még egyet, de azután semmi egyéb nem történt három éven át.... mi ellentmondtunk, hivatkozással az egy éves elévülési határidőre, és a bíróság helyt adott a kérelemnek, szal az öt év ebben az esetben nem helytálló.
2013. szept. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1 év és ha bizonyíthatóan értesítenek róla akkor újraindul onnantól fogva. Vagyis érthetőbben mondjuk 1 éven belül 6 hónap után küldenek egy tértivevényes levelet, hogy tartozásod van, akkor onnantól újraindul az 1 év. Fontos ,hogy csak akkor ha bizonyítható, hogy téged értesítettek, ajánlott vagy tértivevényes levél ez, telefonon, sms-ben, sima levélként értesítés nem az, ha nem írsz pl. vissza, hogy megkaptad. Sima levelet lehet ignorálni, dobd ki, nem kaptad meg, kifújta a szél a postaládából, ellopta a szomszéd stb. :)Tértivevényest egyszer vissza lehet küldeni azzal ,hogy nem kéred, de a második próbálkozás után jön a kézbesítési vélelem, azaz úgy kell tekinteni mintha kézbesített lenne.
2016. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!