Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elsőfokú bírósági ítélet...

Az elsőfokú bírósági ítélet fellebbezésekor mekkora az esély, hogy másodfokon megváltoztatják a döntést?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mennyire gyakori, vagy éppenséggel ritka a fellebbezés elfogadása. Peres ügyemben ítéletet hozott a bírónő, ami elfogadhatatlan, hiszen mindent megalapozottan bizonyítani tudtam. Felháborító, hogy mit meg nem lehet tenni ebben az országban!!!!

2015. márc. 19. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
50% Vagy igen, vagy nem.
2015. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha valóban megalapozott, akkor nagy eséllyel. A probléma az, hogy sokszor nem megalapozott az, amire azt hiszik.
2015. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek semmi értelme. Honnan tudhatnánk? Az mindig csak és kizárólag a konkrét ügytől függ. Ha az elsőfokú bíróság ugyanarra a következtetésre jutott, mint amire a másodfok is jutni fog, akkor helybenhagyják a döntését, ha a másodfok mást lát, változtathat, illetve, ha az elsőfok valami alapvető (leginkább eljárásbeli) hibát követett el, akkor hatályon kívül helyezik a döntését és új eljárásra utasítják.
2015. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Választ csak a konkrét ügy ismeretében lehetne adni. Önmagában az, hogy te úgy érzed, igazságtalan, megalapozatlan, helytelen volt az ítélet, még nem biztos, hogy tényleg az volt (a perbeli ellenfeled szerint valószínűleg korrekt, megalapozott, hibátlan ítélet született).

Egyébként az Országos Bírósági Hivatal rendszeresen közzéteszi a hivatalos statisztikákat, abban többek között azt is megtalálod, milyen ügyszakban (büntető, polgári, munkaügyi, közigazgatási) hány ítélet született, a másodfokú határozatok közül hány volt helybenhagyó, hány volt hatályon kívül helyező, hány volt megváltoztató.

2015. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon lerövidítve leírom a tényeket.


Gyermeklehelyezési per.


Apa sajnos a terhesség alatt megreccsent és elkezdett kábítószerezni és gyógyszerezni.


Anya beadta a gyermekelhelyezési pert és kérte a fenti okok miatt az apa felügyeleti jogának megszüntetését.


Apa megsértődött ezen és követeli, hogy a gyerek nála legyen elhelyezve.


Apa a második tárgyaláson elismeri, hogy éppen be van állva és szokott kábítószert fogyasztani, "mikor hogyan".

Apa elismeri, hogy a tárgyalás előtt sitten ült kábítószer fogyasztás és birtoklás miatt. Apa elismeri, hogy baráti társasága javarészt drogfogyasztókból áll.

Apa továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a gyerek nála legyen elhelyezve, mert jobb helyen lenne nála.


Következő tárgyaláson a bíró megkeresésére a rendőrség is leírja ugyanezeket a tényeket, apa valóban sitten ült a tárgyalás előtt napon és drogozott, illetve birtokolt drogot. Apa elismeri, hogy még házkutatás is volt nála, ahol lefoglaltak két kiskanalat és egy műanyag kis tasakot, és egy konyhai mérleget.

Apa továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a gyerek nála legyen elhelyezve, mert jobb helyen lenne nála.

Apa folyamatosan próbálja bemocskolni anyát, mert anya nem adja neki oda a gyereket a fenti okokra hivatkozva.


Anya tanúját, aki szintén tudta volna bizonyítani apa rendszeres drogfogyasztását, nem hallgatja meg a bíróság, elfogultság lehetősége miatt (apa exbarátnője aki pont a drogproblémák miatt hagyta ott).


Az ítélet: apa megkapja a gyereket minden 2. hétvégén, a szünetek felében, nyáron akár 30 napra is. Indok: anya nem tudta bizonyítani, hogy apa minden nap drogozik és ez káros hatással lenne a gyermekre!


HOL ÉLÜNK???????????? Komolyan ezek után oda kell adnom egy kábítószer függőnek a gyerekem és meg kell várnom, hogy valami szörnyű dolog történjen????????


Úgy gondolom, elég bizonyítékot leraktam és egyszerűen nem térek magamhoz, nem értem, miért ezt az ítéletet kaptam!!!! Már csak a másodfokban reménykedhetem, de hallottam,hogy ott ritkán szoktak más ítéletet hozni..

2015. márc. 21. 08:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem:


A kábítószer megnevezése: amfetamin és metamfetamin. Azért ez sem a fű kategóriába tartozik..

2015. márc. 21. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb egyezségre jutni? Az a baj, hogy leírtad, hogy te hogyan látod, de az ítéletet kell látni ahhoz, hogy tudjuk, a bíró miket vett figyelembe, mit hogyan mérlegelt, stb. Családjogi pereknél csak a peranyagban hiszek.
2015. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hiába írod itt le a saját szemszögedből, ezzel mi semmire sem megyünk.

Majd a bíróság dönt.

2015. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!