Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ha átvertek az...

Mi a teendő ha átvertek az interneten? Mit kaphat érte aki megtette?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.

Egy srác megadta nekem interneten a bankkártyáján lévő számokat, amik szükségesek egy online vásárláshoz.

Azt mondtam neki, 800ft-nál többe nem fog kerülni.

A kártyán van 38ezer forint.

Mi van, ha egy picivel többet emelek le róla?

Jogában áll feljelenteni? Hisz ő adta meg az adatait.

Mit kaphatok érte?

Elég komoly kérdés kérlek ne válaszoljatok hülyeségeket és tudom hogy elég nagy undorítóság, de engem is vertek már át.

A kérdésre váalszoljatok. Nem kérek kioktatást:)


2015. márc. 23. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lenyúlni ?

Inkább nagyobb értékben tudsz vásárolni, illetve a telódat feltölteni.

Lopás.

2015. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő adta meg az adatait. Nem minősül lopásnak.
2015. márc. 23. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ennyire sötét vagy?

"elég nagy undorítóság, de engem is vertek"

Jaa, ez teljesen feljogosít, hogy lopj.

2015. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem minősül lopásnak."


De igen, ráadásul adott a bizonyíték is. Ha kifogsz egy túlbuzgó ügyészt még felfüggesztettet is kaphatsz + pénzbírság + a kárt is vissza kell fizetned.

2015. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"A kérdésre váalszoljatok. Nem kérek kioktatást:)"

Inkább azt mondd meg ha tudod, hány forinttól számít lopásnak/csalásnak vagy bármi büntethetőnek.. mert ha feljelentenek az nem jó játék.

2015. márc. 23. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lenne egyszerűbb ha simán nem lopnál?
2015. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ő adta meg az adatait. Nem minősül lopásnak."


Csalásnak hívják. Ha nem fizeted neki vissza az okozott kárt, akkor polgári peres úton követelheti, a pert megnyeri, a perköltséget pedig te fizeted, ami esélyesne több, mint a lenyúlt 38000Ft. Emellett a rendőrség is megbüntethet, akár felfüggesztett is lehet belőle (ha nincs eddig is...).

2015. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát abban egyeztetek meg, hogy 800Ft-ot ad neked a kártyájáról, amit egy bizonyos online rendelhető termékre kell fordítanod? Akkor bárminemű plusz pénzfelvétel esetén joga van feljelenteni, kártérítést követelni. Az, hogy ő adta meg az adatait, nem mentesít, ahogy a boltnak is kötelessége a jogtalanul leemelt összeget visszatéríteni.


Az, hogy téged is átvertek már, nem jogosít fel arra, hogy te is átverj másokat.

2015. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de szerinted ki fog asszisztálni a gusztustalan módszereidhez?
2015. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lopás meghatározása: "Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el." ; az nem számít, hogy a kártyát meg a kódot megadta, a pénzt nem adta neked.

50 000 Ft alatt tulajdon elleni szabálysértésnek minősül, ez a te esetedben teljesen mindegy igazából, mind a kettőt büntetik. Pénzbírságra számíthatsz ebben az esetben, amely jóval meg fogja haladni az általad megszerzett összeget, illetve azt is vissza kell adnod a sértettnek.

2015. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!