Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kisebb tartozás miatt...

Egy kisebb tartozás miatt végrehajtási eljárás folyik ellenem, ettől még kaphatok "tiszta" erkölcsi bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Honvédséghez jelentkeztem, és ugye a bűntetlen előélet kötelező tényező. Eddig azt hittem minden rendben, de aztán önhibádon kívül kaptam egy végrehajtói levelet. Nem tudom hogy ez most büntető eljárásnak bizonyul e, vagy sem.
2015. ápr. 2. 18:45
 1/4 szántóvető ***** válasza:
Ha nem ítéltek el bűncselekmény miatt akkor tiszta vagy.
2015. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huhh, megnyugodtam. Köszönöm a választ!
2015. ápr. 2. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egy kisebb tartozás miatt végrehajtási eljárás folyik ellenem...."


Ez azért elég sok értelmű mondat. Ha ezzel a tartozással megvalósítasz valami bűncselekményt, például sikkasztás, vagy csalás, akkor lehet még bajod belőle a jogerős ítéletnél. Ha csak olyan dolog, hogy nem bírtad fizetni a hitelt, akkor nincs semmi hatása az erkölcsire.

Ha olyan a tartozásod, amit például egy fiktív cég nevében vettél fel, vagy más nevére, vagy egyéb más trükkös úton, akkor indulhat ellened eljárás.

2015. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem. Semmi komolyabb. Egy előfizetéses telefon volt a nevemen, és az illető nem fizette amit kellett volna.
2015. ápr. 4. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!