Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tilosban parkoltam, megbüntett...

Tilosban parkoltam, megbüntettek kétszer, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Két napig járdán parkoltam, sajnos jogosan megbüntettek, viszont mindkét napra külön csekk jött ki. Amikor letettem a kocsit, utána már csak akkor láttam amikor másnap visszamentem, és akkor egy darab cetli volt a széldvédőn aznapra. Mivel egyszer követtem el a szabálysértést nem szeretném kétszer befizetnia büntetést. Van erre valamiféle szabály hogy naponta kiszabhatnak ugyanazon szabálysértésért két bírásgot? A két büntetés között nem telt el 24 óra, csak 22.

2015. ápr. 8. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Befizetni lehet, mást nem. Ha a két büntetés más-más napon történt, akkor mindegy, hogy hány óra telt el.
2015. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Dolgozd le közmunkában, akkor legalább gazdagodnak rajtad ezek a tetvek.
2015. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De milyen szabály van erre, hogy minden nap új büntetést kaphatok? Ennyi erővel minden megkezdett óra új büntetés.
2015. ápr. 8. 21:56
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha 8-tól 16.00-ig kell fizetni parkolódíjat (pl), akkor másnap 8-tól újra büntethetnek.

Nem úgy van az, hogy 2 hétig tilosban parkolhatsz pár ezer forint büntetésért. Azért na...szép is lenne. Akkor nem venne senki parkolójegyet.

2015. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: olvasd el újra a kérdés leírását. Nem parkolójegy hiányába büntettek meg, hanem a járdán parkoltam, miközbe az úttesten kellett volna.
2015. ápr. 8. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Minden nap megbüntethetnek, de akár a kocsit is elszállíthatták volna. Véletlenül nem lehet járdán parkolni, így nem is hivatkozhatsz semmire.
2015. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy lehet véletlenül járdán parkolni, hogy előző héten még ott kellett. A törvényekben csak azt lehet olvasni, hogy szabálysértésért büntetés róható ki, én egyszer sértettem szabályt, nem azt hogy minden nap új bírság. Elhinném hogy minden nap újra kiszabható a bírság, de csak ha van erre valami szabály.
2015. ápr. 8. 22:39
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Minek neked szabály?


Arra egyértelműen van szabály, hogy nem szabad járdán parkolni, te mégis teszel rá, akkor miért várod el mástól, hogy mindenféle szabályokkal foglalkozzanak?


Bírom ezt a nagy szabály-mániát. Mindenkit csak a joga érdekel, a kötelességek meg le vannak szarva.

2015. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bp1985 ***** válasza:
40%
Jogos a büntetés? Jogos. Nincs mese. Fizess.
2015. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alex Fly ***** válasza:
40%

Ne parkolj tilosban.

És ha büntetést kapsz, az nem jelenti azt, hogy ne kellene befejezni a szabálysértö cselekedetet.

2015. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!