Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Behajtani tilos utcára behajto...

Behajtani tilos utcára behajtottam, parkoltam. Megbüntettek 50000! Ft-ra. A büntetésen "behajtani tilos. " szöveg van, a cetlin, amit a szélvédőre kaptam, a TILTOTT HELYEN VÁRAKOZIK felirat. Fellebbezzek?

Figyelt kérdés
A tiltott helyen várakozik büntetési tétele max.30000 Ft
2010. jún. 8. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Felesleges,mert jogosan büntettek meg...ugyanis két nagy hibát is vétettél.

1.Behajtottál egy olyan utcába ahová tilos

2.parkoltál olyan helyen ahol tilos..

2010. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdezed? Úgy, hogy tudod, hogy bűnös vagy a dologban? Ugye viccelsz? Inkább sipirc, fizesd be a csekket, és örülj, hogy nem kaptál nagyobb bírságot! Valószínűleg, ha "olyanja" lett volna a rendőrnek, megtoldotta volna még pár ezressel!
2010. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ismételd át a KRESZ-t is...
2010. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ez kellemetlen...de a büntetési tételek már változtak...úgyhogy

Ha 30.000 lenne a plafon akkor nem adnának 50.000-et

2010. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...vélhetően közigazgatási bírságot kaptál
2010. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a kresszel. :) A vétségemmel is, nem vettem észre a táblát. A büntetés mértékével nem... 50.000 Ft! Ugyan már!

És a rendőr is hibázott, ez van.

"TILTOTT HELYEN VÁRAKOZIK, EZÉRT FELJELENTEM" Ennek max. 30.000 ft a bírsága... ez van. Miért nem adott két cetlit.

Nem a behajtani tilos vétségért büntetett.

2010. jún. 8. 19:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Büntetés mértékével nem? Többet szeretnél?

Tény, hibázott a rendőr. De te nagyobbat. Elvileg ismerned kéne a KRESZ-t és aszerint közlekedni. Elkövetted a vétséget, rajtakaptak, más címen bírságoltak meg, ennek ellenére Te, kedves Kérdező, elkövetted azt a vétséget (is). Ne szöszölj, hogy miért lettél megbüntetve, ha egyszer jogos.

Én is hajtottam be egyirányú utcába, nem tagadom. De ha elkap a rendőr, kalapom emelem, hibáztam, büntessen meg. Nem fogom még a számat jártatni, meg fellebbezni! Egyébként is: a rendőrnek igaza van. Akkor is ha nincs, mert úgy tudja intézni, hogy legyen. Ez csak egy jó tanács, szerénységemtől.


Norci

2010. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, tudom én, hogy igazad van.. Valamilyen szinten költői volt a kérdés is, csak a felháborodás beszélt belőlem.

Ha kapok egy 15-20.000-s bírságot, már utalom is. De 50.000 az nagyon sok. Gyorshajtásért is nehéz ennyit kapni, pedig nem egy lapon említendő a kettő.

A száguldozó, luxuskocsival szándékosan helytelenül parkoló autókról csak felháborodott fotók vannak a neten, de büntetőcetlit egyiken sem látsz.


No mindegy, ez van!


Egyébként életemben nem büntettek még meg, soha.


Köszi!

2010. jún. 8. 20:17
 9/12 anonim válasza:
Én is jártam így! Azt mondtam, hogy ott fordultam meg bent, ezért parkoltam fordítva a Déli pályaudvarnál. Nem tudták bizonyítani a behajtást. Nem kaptam semmilyen büntetést, mert parkolni nem volt tilos.
2010. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a behajtani tilos nagyobb súlyú szabálysértés, azt kell figyelembe venni a közigazgatási bírság során. Egyébként ezért, ha a helyszínen észleli a rendőr nem adhat helyszínbírságot sem, sajnos közigazgatási bírságot kell kiszabnia, amik viszont "kötött áron" futnak.

Amit a cetlire írt, azzal azt a tényt rögzítette, hogy tilosban parkolsz, legközelebb ne állj oda, ugyanis azt nem lehet a cetlire írni, hogy behajtani tilos.

Fellebbezni fellebbezhetsz de nem lesz értelme, ugyanis a közig bírságról fotó készül, ami azonnal a központba kerül neten keresztül, ezen pedig látszani fog a behajtani tilos tábla is, vagyis jogos a bírság.


egy rendőr


u.i.: bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, de ezt nem lehet rövidebben elmondani

2010. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!