Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tilosban parkoltam, megbüntett...

Tilosban parkoltam, megbüntettek kétszer, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Két napig járdán parkoltam, sajnos jogosan megbüntettek, viszont mindkét napra külön csekk jött ki. Amikor letettem a kocsit, utána már csak akkor láttam amikor másnap visszamentem, és akkor egy darab cetli volt a széldvédőn aznapra. Mivel egyszer követtem el a szabálysértést nem szeretném kétszer befizetnia büntetést. Van erre valamiféle szabály hogy naponta kiszabhatnak ugyanazon szabálysértésért két bírásgot? A két büntetés között nem telt el 24 óra, csak 22.

2015. ápr. 8. 21:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Gratulálok az utolsó 3 válaszólónak, részben a hasztalan válaszért, részben hogy nem tudják elolvasni a kérdést sem.

Egy jó tanács: inkább tanuljatok valamit, minthogy ilyen hasztalanságokat írjatok kérdésekhez, azzal legalább előrébb vagytok, és a végén még emberré is válhattok.

2015. ápr. 16. 12:42
 12/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kérdezőnek, részben a hasztalan kommentért, részben hogy nem tudja elviselni, ha valaki nem ért egyet vele.

Egy jó tanács: inkább maradj csöndben és gondold át a dolgot, minthogy sértegeted a kommentelőket, azzal legalább előrébb vagy, és a végén még kevésbé parasztnak is tűnhetsz.

2015. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%

Ez pont olyan, mintha egymás mellé két traffit tennének le, az egyik lefotózna gyorshajtás közben 13:42:24-kor, a másik meg 13:42:25-kor. És rádküldenék a kétszer 30ezret. Jogszerű. De anyátok... Ugyanez a te eseted is szerintem. 1mp-en belül elfogadható, hogy kétszer letrafiznak? 2mp-en belül? 5mp-en belül? 20mp? 1perc? 1 óra, 1 nap, 1 hét?


Szóval értem a problémádat, és igazad van szerintem, érdemes lenne megkeresni azt a jogszabályt... Vagy legalább olyat, ami kimondja, hogy aznap nem büntethetnek meg kétszer ugyanazért... Mert ha ilyen nincs, a járdán parkolásért is elvileg mp-enként is büntethetnének, nem? Nyilván nem..


Na szóval remélem utána jársz, és ideírod, hogy mire jutottál!

2015. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Voltár már úgy, hogy a matektanárod azt mondta, húz egy vonalat. Te fogtad a krétát, rajzoltál, letetted a krétát. Tanár meg kifogásolta, hogy szakaszt rajzoltál, nem vonalat.


Amikor olyan helyen várakozol, ahol nem szabad, az vonal vagy szakasz? Azaz honnan kell kezdeni a számolást, s hol van vége? Miben mérhető? Darabban? Percben? Kilóban?

Az előző szabálysértést honnan lehet lezártnak tekinteni, s hol kezdődik a következő?

Ha egyszer megbüntettek, annak kifizetésével kvázi bérletet vettél? Örök időkre ott állhatsz, hiszen fizettél érte?

2015. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
18%

"Örök időkre ott állhatsz, hiszen fizettél érte?"


Hát, szerintem igen. Egyszer állt be a tiltott helyre, egyszer fizessen érte. Ha elmegy, és újra beáll, az új szabálysértés persze. Itt a büntetés eseményenként, és nem időarányosan büntetődik... A büntetőkamat, az látod időre szól. De az emberölés nem. Ma megölsz valakit, lecsuknak. Holnap újra halott a szemét, újra csukjanak le? 15 év múlva újra halott. Kiszabadulnál de újra lecsuknak? Nem.


Beláthatod, hogy NEM a járdán tartózkodást büntetik, (hiszen ha pl. műszaki probléma miatt áll ott, nincs büntetés...) hanem az oda történő lePARKOLÁST! Az pedig egyszer történt csak meg, szerintem nem indokolt az újabb büntetés.

2015. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 1-2 értelmes hozzászólást akik megértették a kérdésem. A közterület felügyelettel folytatott levelezések, illetve telefonálások után elismerték, hogy jogtalan a két büntetés. Egyet természetesen bekellett fizetni amivel természetesen teljesen egyetértettem.
2015. aug. 8. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!