Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valamilyen lehetőség a...

Van valamilyen lehetőség a pártfogó felügyelet megszüntetésére?

Figyelt kérdés
A pártfogó irtó bunkó, és konkrétan csak hátráltat. Ennek az egésznek a lényege az lenne, hogy az emberek ne legyenek visszaeső bűnözők, de nekünk csak a stresszt csinálja, és tönkreteszi az életünket. (A családomnak is nagyon rossz ez az egész.) Konkrétan egy 4 évvel ezelötti ügy miatt ítélték meg idén.. Lehet valamit tenni, akár bírósági úton, vagy bárhogy azért, hogy a felügyelet megszünjön?? Hihetetlen, hogy egy ilyen régi dolog miatt most az egész életemnek szarnak kell lennie.Még ha nem is lenne olyan a pártfogó amilyen, akkorse értem, hogy miért jó az, hogy folyton azt kell belesulykolni valakibe, hogy "te bűnöző vagy" Így hogy lépjen tovább az ember? Hogy kezdjen új életet, mikor valaki 100%-ra tudja, hogy már nem fog elköveti semmit, mégis így kezelik?? Gyermeket várunk és ezt sem veszi figyelembe....Van erre bármilyen kiskapu?

2015. ápr. 16. 01:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Btk 70. § (3) bekezdése szerint a pártfogó felügyelet fele részének, de legalább egy év eltelte után a pártfogó felügyelő javasolhatja a pártfogó felügyelet megszüntetését, ha annak szükségessége már nem áll fenn.


Ezt viszont - mint a szövegből kitűnik - a pártfogónak kell kezdeményeznie. Egyébként is célszerűbb lenne együttműködni vele,mert - nem tudom, mi mellett kaptad a pártfogót - de kezdeményezheti a próba vagy a felételes megszüntetését, a felfüggesztett szabadságvesztéss elrendelését is.

2015. ápr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, már írtam az Igazságügyi Szolgálatnak, kapok új pártfogót, remélhetőleg normálisabb lesz.:)
2015. ápr. 18. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!