Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy megvegyek több kertet, úgy, hogy enyém a 45 szám alatti ház, és megveszem, a 47,49,51 szám alattit is, és hozzácsatolom az enyémhez, egy helyrajzi számra, és ne azon telkek tulajdoni lapjára tüntessenek fel társtulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy venni akarok egy házat. De a kertek utána végig kihasználatlanok, nekem pedig a terület az érték volna. Szóval úgy szeretném megoldani, hogy megveszem a 3 kertet, és akkor már hátha lehetne oda építeni. (ez kb 2000 m2 lenne, és egy 10 boxos istálót szeretnék építeni) Ha erre van törvényi lehetőség, akkor jó lenne. Mivel öregek, és nem használják a kertet, valószínű meg lehetne egyezni velük. Olyan 25 m lenne a kert végéből, amire én gondoltam, de amennyit adnának, és amennyire lehetőség van. 68-69 m hosszúk a telkek.
2014. nov. 18. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem,mert a következő Hrsz,nem a soron következő lenne.
2014. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annak is kérdezz utána, hogy egyáltalán engedélyeznék-e istálló építését belterületen?
2014. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénzt igyekszel épp elkölteni, akkor miért sajnálod a pénz egy ügyvédi tanácsadásra?
2014. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De valami lehetőségnek lenni kell, mert volt egy hasonló eset, ott egy csóka 4 kertet vett meg, és épített egy baromi nagy hangárt, mezőgazdasági gépeknek, terménynek. Kb 10 m magas az épület, és olyan 1500-2000 m2. De a csóka nem segít, azt se mondta meg, merre induljak...
2014. nov. 18. 15:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert az itteni ügyvéd szerint nem lehet... A csóka meg megcsinálta. Önkormányzatnál érdeklődtem, de semmi érdemleges.
2014. nov. 18. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval a helyi jogszabályokat ismerő ügyvéd szerint nem lehet. Miért nem hiszel neki?


Ha valaki megcsinálta, akkor az vagy illegálisan történt (de mondjuk már elévült, vagy folyamatban van az ügye), vagy az akkori szabályozási terv még engedte, most már nem lehet.

2014. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy különbség van egy hangár, és egy istálló között.
2014. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
telekegyesítés ... ha csak nem tiltja a helyi rendezési terv, akkor lehet
2014. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az épület idén épült, a tavaszon. Biztos, hogy legális, rengeteg ellensége van, így is jelentgetik mindenért, még amit nem csinált meg is... Én akkor kérdeztem meg az ügyvédet, ő nem igazán adott olyan tájékoztatást, ami alapján el tudtam volna indulni. Nem ilyenekkel foglalkozik. Végrendeleteket, eltartási szerződéseket, ingatlan adás-vételeket tökéletesen lebonyolít, de ilyennel még nem volt dolga. A csóka meg nem hajlandó segíteni, állítólag nagyon bonyolult volt... De megépítem én ha kell hangárnak is, teljes mindegy. A lovak amúgy is csak télre lennének bent, nyárára kint vannak a legelőn. Csak amit bérelek istálót, (felesbe bérelem egy haverommal) 12 férőhelyes, és olyan összeget kérnek érte, hogy már jobban megérné építeni, főleg, hogy az idei csikókból akarok meghagyni. Így már a béreltet kinőném, haver is akar meghagyni, nekem van egy kis tőke, hogy ezt megtegyem, ő inkább bérelné tovább. Tetőanyagom van, meg vályog is, bár már célszerűbb lenne téglából építeni. Szóval a tervezés költsége lenne, meg az építéshez az anyag, van kőműves a családba, aki segítene. Ez egy kb 250-300 m2-es lenne, a boxok egyenként 4x4 m-esek, és még egy kisebb szerszám és takarmánytároló lenne előtte, valamint egy fedett széna-szalma tároló. A besorolása teljes mindegy lenne, részemről melléképület, gazdasági épület, vagy bármi lehetne, a szomszédokkal nem lenne baj, hisz jelenleg is a szomszédba vannak lovak, a másik szomszédba meg disznótól kezdve az aprójószágig minden megkerül. Meg ha az unokákat elviszem egy körre szekerezni, máris szent a béke.
2014. nov. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!