Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 15 éves lánynak mit...

Egy 15 éves lánynak mit szabhatnak meg a szülők és mit nem? 15 Évesen kimehet az utcára vagy akárhova szülői engedély és felügyelet nélkül, ha igen meddig? 16 évestől milyen jogokkal egészül ki pozitív értelemben, párkapcsolat és szabadság terén?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok és egy 15 éves lány lett életem Szerelme, elhiszem, hogy ez sokaknak furcsa, de csak lennének a helyemben és éreznék amit én és ő!Koráhzoz képest sokkal éretteb, mint a velem egy korosztályúak!A nemi kapcsolatot is félretettem még meg nem házasodunk, mivel mióta eme lány az életembe került azóta 360 fokos fordulatot vett az életem!Hogy is mondjam!Megváltoztatott, pedig nem hittem volna, hogy valakinek is sikerülhet! Hajlandó vagyok várni csak hát itt is ott van, hogy család....!Ez alatt azt értem, hogy azzal fenyegetnek, hogy én személyem feljelentik pedofíliával és, hogy a lányt nőgyógyászhoz viszik!De emiatt nem aggódom, csak megerősítést kérek, hogy helyesen gondolkozom-e?...:Mivel erre gondoltam:


1.

Feljelenteni nem tudnak pedofíliával vagy hasonlóval mivel semmi nemi érintkezés nem esett, még a lány szűz mivel hívő és csak házasság után lehet, amúgy is


annyira szeretem, hogy hajlandó vagyok várni, csak ott van az is,hogy a családja elnyomásban tartja... őt csicskáztatják, fenyegetik lélekre hatóan, hazudgálnak rólam, hogy kiszeressen belőlem, teljes elnyomásban tartják, ezalat azt értem, hogy minden jó dolgot megvonnak tőle ruhától kezdve mindent és más élvezi például az ő ruháit is!


2.

Ha meg is történt volna tudtommal akkor sem vagyok büntethető a törvény szerint, mivel 14 és az év felett létesített fatalkorú szexuális kapcsolata egy


nagykorúval törvénybe nem ütközik, ha a fiatalkorú is akarja!De nem is fog még, ha ő akarná is mert én állítom le!!



Fordítottan feljelenthetem-e RÁgalmazásért becsületsértésért?


Emiatt az események miatt is tettem fel a kérdéseket!


Köszönöm a válaszadóknak a válaszokat előre is!


Kérem, ha megoldható érvényes hajtában lévő Törvényeket és Jogokat küldjenek, használható élő linkekkel, ha megoldható!



2015. febr. 12. 02:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Először egy kis matek; ha 360°-ot fordulsz, akkor ugyanabba az irányba fogsz haladni (mivel 360°=egy teljes kör). Helyesen úgy szól a mondás, hogy 180°-kal fordul meg az élete.


A válasz a kérdésre:


1. 18 éves koráig a gyámja felügyel érte, tehát törvényileg azt kell csinálnia, amit a gyámja mond (az más kérdés, hogy ha a gyerek megszegi ezt a törvényt, annak nem lesz semmilyen jogkövetkezménye, elvégre a saját gyereküket nem fogják beperelni, vagy ha mégis, azzal nem érnek el semmit). Talán csak annyi, hogy ha a gyerek elszökik, akkor ráhívhatják a rendőröket, és ha megtalálják, akkor haza kell szállítaniuk.


2. Ha úgy érzed, hogy sanyargatja a családja, akkor rájuk kell hívni a gyámügyet. Ha a lány elmondja, hogy neki rossz, mert nem veszik meg neki a ruhát, meg állandóan dolgoztatják, akkor a gyámügy léphet emiatt, viszont valószínűleg ez is öngól lesz, mivel akkor állami gondozásba kerül, és onnan nehéz azért kikerülni.


3. Ilyen miatt beperelheted őket, ha nagyon akarod, de akkor bizonyítani kell, meg évekig bíróságra járkálni, aztán valószínűleg meg sem nyered a pert. Ez sem járható út.


Én csak azt a tanácsot tudom neked adni, hogy várd ki azt a 2-3 évet, amíg 18 éves nem lesz, és ha még mindig őrülten szeretitek egymást, akkor saját jogán odaköltözhet hozzád (addig meg ha megpróbáljátok, a rendőrök haza fogják hurcibálni). Viszont az biztos, hogy nem fogják jó szemmel nézni azt a ~10 év korkülönbséget.

2015. febr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem és abban igazad van, hogy a állami gondozás is elég rossz megoldás lenne semmi képp sem szeretném!Ráadásul valamilyen szinten az életkörülménye és a lelke nagyobb biztonságban lenne szerintem!nem lenne kihasználva!De azzal mi van, hogy elméletileg aki elmúlt 14 és 17 évnél kevesebb az 22:00-ig tartózkodhat kint Szülői felügyelet nélkül törvényesen, Ráadásul, ha jól tudom a rendőrség 24 óra utána alkalmazható eltűnés esetén vagy ez csak nagykorúaknál alkmazandó?



Ilyen törvény rendeletekete találtam:


Csjt. 75. § (2): A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.



80. § (1) Azt a keresményt, amelyet a tizennegyedik életévét betöltött gyermek munkájával maga szerzett, nem a szülők kezelik, hanem ő maga szabadon rendelkezik vele.



(2) Ha a szülők a gyermek vagyonának kezelése tekintetében kötelességüket nem teljesítik, a gyámhatóság a vagyonkezelést rendszeres felügyelet alá vonhatja, indokolt esetben biztosítékadásra és arra is kötelezheti a szülőket, hogy a vagyonkezelésről éppúgy adjanak számot, mint a gyám.



83. § (1) A szülők gyermekük jövedelmét a gyermek szükségleteire kötelesek fordítani.



(2) Amennyiben a jövedelem a gyermek eltartására nem elegendő, és a szülők a saját megélhetésük veszélyeztetése nélkül nem képesek a gyermeket eltartani, a gyámhatóság megengedheti, hogy a szülők az eltartás költségeinek fedezésére a gyermek vagyonának állagát meghatározott részletekben igénybe vegyék.


71. § (1) A szülői felügyeletet a kiskorú gyermek érdekeinek megfelelően kell gyakorolni. A szülőknek biztosítaniuk kell, hogy az ítélőképessége birtokában lévő gyermekük az őt érintő döntések előkészítése során véleményt nyilváníthasson. A gyermek véleményét - korára, érettségére figyelemmel - tekintetbe kell venni. (ezt annak érdekében szedtem le, hogy teljesen levegőnek nézik a szavait!)


(2) A szülő akkor él vissza szülői felügyeletével, ha:


5. más módon visszaél a szülői felügyelettel.(arra gondolok itt, hogy nos a tanárja elégg szerlemes belé de őt nem érdekli és a szülei mire nagy nehezen megtudák, azt mondták lépnek így meg úgy, de semmit sem tettek, csak a tanárt pénzzel lehúzták!)Szerintem ez nem a lány lelki terhének megszabadítása!..



(Ezt egy ügyvéd honlapjóról szedtem le!)


családjogi törvény szerint:


"77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a


szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a


szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll."



Bizonyos életkor felett azonban a jog lehetőséget kíván nyújtani arra, hogy


a gyermek e tartózkodási helyet legálisan elhagyhassa. Ennek lehetőségét a


törvény a 16. életév betöltéséhez köti abból a megfontolásból, hogy a


felnőttkorhoz közel álló fiatalkorú már rendelkezhet olyan önállósággal, hogy


érdekeit megfelelően felmérje és azt indokolt esetben a szülő akaratával


szemben is érvényesítse. A szülői ház elhagyásának oka lehet


továbbtanulás, munkavállalás, de csupán a szülővel jelentősen megromlott


viszony is. Az engedély megadására kizárólag abban az esetben kerülhet


sor, ha az a kiskorú érdekében áll. Az engedélynek viszont nem feltétele a


szülő beleegyezése, sőt, a kérelmet a 16. életévét betöltött gyermek -


törvényes képviselője hozzájárulása nélkül - önállóan terjesztheti elő.



A gyámügyi eljárás indulhat a kiskorú, a szülői felügyeletet gyakorló szülő,


de a gyermeket esetleg már gondozó személy kérelmére is.


A hivatalnak vizsgálnia kell, hogy engedélyezés esetén a gyermek törvényes


képviselete, lakhatása és tartása miképpen biztosítható.



Amennyiben a gyermek nem intézményben kerül elhelyezésre, meg kell


hallgatni azt a személyt is, akihez a kiskorú költözni kíván, nála


környezettanulmányt kell készíteni.


Amennyiben a gyámügyi hatóság úgy ítéli meg, hogy a szülői ház elhagyása


nem áll a kiskorú érdekében, a kérelmet határozattal elutasítja.

2015. febr. 12. 03:14
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg még anynit, hogy gyámhivatali engedéllyel, ha jól tudom, 16 éves korától házasságkötést tehet ha a gyámhivatal felmérte az ő szellemi rátermettségét és az anyagi háttereket!Szülő beleegyezés nélkül mindezt!
2015. febr. 12. 03:18
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

"Egy 15 éves lánynak mit szabhatnak meg a szülők és mit nem?"


Mindent. 18 éves koráig a szülei felelnek érte.



"15 Évesen kimehet az utcára vagy akárhova szülői engedély és felügyelet nélkül, ha igen meddig?"


Nem. Semeddig.


"16 évestől milyen jogokkal egészül ki pozitív értelemben, párkapcsolat és szabadság terén?"


Semmilyen jogokkal.

2015. febr. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"mióta eme lány az életembe került azóta 360 fokos fordulatot vett az életem!"


Vagyok nulla fokot, tehát semmi sem változott.

2015. febr. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a 360 fok az nem teljes értelmében kell nézni hanem a modnás értelmébe vagyi úgyis nézheted, hogy egy teljes fordulatot változtál ellenkezőleg minden irányba!És az értelmetlen válaszaidat nem vagyok hajlandó pozitívan elbírálni , olvass végig mindnent a kérdésemtől a kommentimig!Köszönöm!
2015. febr. 12. 03:39
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

" A lány hívő."

Legyél te is a szekta tagja, akkor a szülőknek sem lesz kifogása ellened.

2015. febr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetro ***** válasza:
100%

03.39

a mondás szerint 180fokot fordul a bármi :D a 360foknál pontosan ugyanott lennél mint előtte. matek óra ötödik osztály. éppen hiányoztál a felső tagozatból? :D

2015. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Nos sok kérdés merült fel össze-vissza. Először is a családjogi törvény már nincs hatályban, helyette a Ptk. az irányadó [link]


"családja elnyomásban tartja... őt csicskáztatják, fenyegetik lélekre hatóan, hazudgálnak rólam, hogy kiszeressen belőlem"

Meg gondolom verik, és kényszermunkára is fogják... sok ilyen történetet "hallottam" már, mindig szeret a másik fél túlzásokba esni. Továbbá, ha annyira szeret ez nem fogja megváltoztatni a kapcsolatotokat.


"megvonnak tőle ruhától kezdve mindent és más élvezi például az ő ruháit is"

Csak nem meztelenül, vagy szakadt rongyokban járkál. Az, hogy nem veszik meg neki a legújabb, legdrágább ruhákat (meg amit épp meglát) még nem jelent semmit.


Gyámhivatal nem fogja a lakhely megváltoztatását jóváhagyni, csak "mert dúl a szerelem", vagy "nem hagyják találkozni a barátjával". Mint írták hazavihetik, akár rendőri közreműködéssel is.

Házasság esetében pedig a szülőket is meghallgatják (hacsak nincs megvonva a felügyeleti joguk), viszont itt se fog a gyámhivatal közreműködni ennyi indokkal.


"feljelenthetem-e"

Csak, ha nyilvánosan valótlanságot állítanak, amit bizonyítani is tudsz. (még ha pedofilnak is híresztelnek, nem jelent semmit, nem jogi fogalom és konkrét korhatár megjelölése sincs.)

2015. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Te meg beteg vagy, ha 24 eves fejjel egy 15 evesbe vagy szerelmes. Ha en lennek az apja, es nem hagynad beken akkor sem ha szepen kernem, lehet hogy komolyabb problemad lenne belole...


Hagyd azt a szegeny gyereket beken, es ne probald meg a szulei ellen forditani!


Es nehogy azt hidd hogy normalis vagy csak azert mert torvenyileg nem vagy buntetheto. Beteg vagy.

2015. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!