Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet a munkáltató, ha...

Mit tehet a munkáltató, ha lebukik az alkalmazott, hogy drogot fogyasztott? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szeretnék olyan válaszokat kapni, ami nem a kérdéshez kapcsolódik, ezt kérem tartsátok tiszteletben!

Tehát a következő a dolog:

Mi van abban az esetben, ha a munkáltató rajta kapta kamerán keresztül, (Persze nem bizonyíthatóan látszott)

hogy az alkalmazott Amfetamin(Speed-et) fogyasztott. Majd azonnali hatállyal elbocsájtotta Őt. A sztorinak nincsen vége, a bolt bezárását követően, nőket engedett be, majd nem bizonyítottan rá fogta azt, hogy szexuális kapcsolatot létesített velük. A munkáltató a felmondást követően 3 lehetőséget dobott fel: 1.- A felvételeket elküldi a munkavállaló házastársának 2.- A felvételeket elküldi a munkavállaló szüleinek 3.- Feljelentést tesz a rendőrségen. Továbbá egy másik alkalmazott kijelentette, hogy a házastársat mindenképpen értesíteni fogja! Itt engem az érdekelne konkrétan, hogy a munkáltatót, illetve a munkavállaló mit tehet ez ügyben, ha a munkavállaló teljesen elhatárolódik a "békés" távozástól?!

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 22. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Kér a cuccból. D
2015. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak ez: "3.- Feljelentést tesz a rendőrségen." a legális,törvényes lépés.

Az más kérdés,hogyha tényleg elküldi a felvételt magával baxik ki,mert az jogosulatlan adatkezelés és perelheted...és nyersz is! Persze attól a szüleid/csajod szemében drogos állat maradsz.


A másik alkalmazott ha szól a csajodnak,az ellen nem tudsz mit tenni,hacsak szájba nem vered.

2015. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak.

Tehát ha elküldi, akkor feljelenthetem, ez oké.

De ha az a másik alkalmazottnak jár el a szája, Őt nem perelhetem be mondjuk rágalmazásért vagy valami ilyesmiért? Elvégre Ő neki semmi joga beleszólni az ügybe, sőt nem is tudhatná, nem ?!

2015. ápr. 22. 15:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Beperelheted rágalmazásért,DE!!!


1. Ha van alapja a dolognak,és ez bizonyítható (mellé áll a munkáltató,visz tanut,stb.)akkor ez nem rágalmazás.

2. Azzal tudod megfogni,hogy honnan van az infója? Ha ő látta a felvételt,milyen jogon nézte/nézhette meg? Ha élőben volt tanúja a tevékenységnek akkor más a helyzet.



Egy névtelen levél,hívószám nélküli telefonhívás nehezen bizonyítható.

2015. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A video felvetelhez mindenkinek van hozzaferese, tehat minden alkalmazott megtudja nezni. Egyebkent a rendorseg mit tehet ilyen esetben, ha netalan fel jelentene?
2015. ápr. 22. 16:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Minimum kihallgatnak,illetve ha láthatóan nagy azaz kereskedelmi mennyiségű cucc látható a videón akkor eljárást indítanak.
2015. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A video felvetelhez mindenkinek van hozzaferese, tehat minden alkalmazott megtudja nezni."



Azért ez szerintem nem így működik jogilag,elvileg kellene lenni adatkezelőnek,és csak ő és a tulaj/főnök férhetne hozzá,pont az ilyen esetek elkerülése miatt.

2015. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Semmit. A munkáltatónak nincs köze ahhoz ki mit fogyaszt.
2015. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8.


Álmodban!!!! Akkor bemehetek részegen is? Vodkát fogyasztottam.

2015. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy szerintem semmi nem látszik a kamerán, max. az, hogy az alkalmazott hátrament és ott csinált valamit, és az eszközt láthatták, azaz a pénzt amivel fel lett szívva az Amfetamin. Nem tudom, hogy jogilag, hogy van, de itt mindenki hozzáférhet a kamerák felvételeihez, mivel alapból a pénztárgép mellé van rakva a monitor és a box ami rögzíti, így bárki visszatud nézni bármit.
2015. ápr. 22. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!