Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 1 éve szabályozták a...

Ha 1 éve szabályozták a kapcsolattartást de mást szeretnék, milyen indokkal mehetek bíróságra? (akár mondvacsinálttal is) Ha más indokkal megyek, fognak foglalkozni a láthatással, hogy még nemtelt le a 2 év? Nincs körülmény változás.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 20:51
 1/6 anonim válasza:
Hiába nem telt a 2 év, nyugodtan kérheted a kapcsolattartás újraszabályozását, ez nem feltétel.
2015. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kapcsolattartás újraszabályozása gyámhatósági hatáskör. Nem véletlen kérdeztem hogy milyen indokkal menjek bíróságra hogy ne gyámhatósághoz kerüljön az ügy?

Miből gondolod hogy 2 éven belül indok nélkül foglalkoznak ezzel?

2015. ápr. 24. 00:06
 3/6 anonim válasza:
A kérdésben nem volt benne, hogy bíróság vagy gyámhatóság rendezte-e a kapcsolattartást, és én úgy értelmeztem, bíróság rendezte a kérdést. Mert ebben az esetben a Ptk. alapján a kapcsolattartás megváltoztatását a határozat jogerőre emelkedésétől számított két éven belül a bíróságtól lehet kérni.
2015. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazad van,de csak akkor lehet 2 éven belül kérni ha a körülmények lényegesen változtak és nagyon meg kell indokolni.

Változás nem történt. Viszont az érdekelne, hogy ilyen feltételek mellett be sem lehet adni? Letelik a 2 év és gyámhatóság?

2015. ápr. 25. 04:50
 5/6 BlackSword ***** válasza:
Muszáj belekeverni a hivatalos közeget??? Inkább próbáld meg értelmes hangon megbeszélni az exeddel, hátha lehet vele beszélni... Olcsóbb megoldás...
2015. máj. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Milyen indokot találjak ki?
2015. máj. 7. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!