Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menete annak, ha a...

Mi a menete annak, ha a vezetéknevemet az eredeti szerint szeretném használni, nem pedig magyarosítva?

Figyelt kérdés
Szóval igazolnom kell valahogy a nevem eredeti írását vagy csak bemegyek az okmányirodába és elmondom hogy szeretném megváltoztatni? Csak hogy biztosan értsétek: nem akarok más vezetéknevet csak az eredeti formáját használni, mint pl. Kovács-Kováts. Az nem probléma ha a családban csak én változtatom meg a nevemet, a többieknek marad a magyarosított forma? Egyáltalán elképzelhető, hogy úgymond nem "engedélyezik" a névváltoztatást?
2015. ápr. 26. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A neved eredeti verziója az, ami a születési anyakönyvi kivonatodon szerepel. Mivel az a neved.
2015. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben. Szóval úgy szeretném használni a nevemet, mint ahogy a felmenőim. Én már pl. Kovács-nak lettem anyakönyvezve, ők pedig Kováts-nak. Én a ts verziót szeretném használni és ennek mi a menete?
2015. ápr. 26. 17:41
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy akkor én ezt meg sem tehetem, mivel nem így lettem anyakönyvezve?
2015. ápr. 26. 17:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem megteheted. Ha a nagynénémnek megengedték azt, hogy az anyja vezetéknevét vegye fel az apja neve helyett...
2015. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is megteheted egyébként, ismerek olyat, aki Halálból Halasi lett.
2015. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármire megváltoztathatja a nevét. Pár ezer forint + az összes iratot cserélni kell.
2015. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
biztos megteheted de ez tipikusan olyan eset hogy jódolgodban és unalmadban nem tudsz már semmilyen programot kitalálni......Nekem amúgy van ts-es Kováts ismerősöm, nos készülj fel arra, hogy ha valahol szóban adod meg az adataidat akkor vagy mindig el kell hadarnod hogy "nem csé hanem ts" különben garantáltan Kovács leszel...
2015. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A Kovács csak egy példa volt, nem ez a vezetéknevem. És egyáltalán nem unatkozom, egyszerűen csúnya a magyarosított formája a nevemnek és elhatároztam, hogy megváltoztatom.
2015. ápr. 26. 19:17
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Kováts is magyarul van, csak a régies írásmód szerint, szóval nem volt magyarosítás.


Születési anyakönyvi kivonatokkal kell bizonyítanod, hogy felmenőid úgy írták.

2015. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az én nevem német eredetű. Tehát akkor mégsem csak kérvényezem egyszerűen, hanem bizonyítanom kell, hogy pl. még a papám úgy volt anyakönyveztetve?
2015. ápr. 26. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!