Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kulturális közfoglalkoztatot...

A kulturális közfoglalkoztatott fizetés miért alacsonyabb, mint a közmunkásoké?

Figyelt kérdés

Mert ilyet hallottam !


Tehát aki egy irodában dolgozik pl, minimum érettségivel,az kevesebb pénzt kap, mint aki 8 általánossal utcát seper ?

8 órában !!

---------------------


Bár már olyat is hallottam, hogy 6 órár megkapta a közmunkás a 60 000 nettót. - ez még érdekesebb.


inkább az elsőre várnám a választ



#fizetés #közmunka #segély #közfoglalkoztatott #kulturális közfoglalkoztetott
2015. máj. 7. 16:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, rosszul hallottad.
2015. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem kapnak kevesebbet, ráadásul azért a tömény semmittevésért nem érdemelnének ennyit sem.Az utcaseprő legalább seper, bár ő sem 60 ezret érdemelne, hanem legalább a normális minimálbért, ha már felemeli a seggét és bemegy melózni!

Kultúrális közmunka meg mi a rákfene nem jön még?! Közmunkás orvosok nincsenek még?Orvosból úgyis kevés van, közmunkással meg Dunát lehetne rekeszteni, még kb fél és és mindenhol csak közmunkában fognak dolgozni.Hogy húzták volna fel az első fára, aki ezt kitalálta.Nesztek, itt a mai rabszolgatartás!

2015. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
A közalkalmazottak nem kereshetnek kevesebbet a minimálbérnél. A közalkalmazotti bértábla a minimálbérre vonatkoztatott szorzókat tartalmaz (szolgálati idő, végzettség szintje, fegyveres szerveknél rendfokozat).
2015. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A közalkalmazott meg a közfoglalkoztatott más kategória.
2015. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Itt közmunkásokról van szó és nem közalkalmazottakról.

A kulturális közfoglalkoztatott is lényegében közmunkás.


Nekem akkor is ezt mondta. Még hihető forrásból is származik. A közmunkás mondta haveromnak, hogy mennyit keres.

2015. máj. 7. 16:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Max. úgy lehet ha csak 4-6 órába dolgozik, azt utcai köz(rabszolga)munkás meg 8 -ba.

A kulturális km. rendes minimálbért (nettó 65 000 FT) kap meg.

2015. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hol élsz, én közmunkást dolgozni 8 órában még nem láttam. Legalábbis Borsod megyében a közmunkás napja így telik:

- korán reggel ébredés, 6-kor gyülekező a Polgármesteri Hivatal előtt ("a Jenőnél").

- kb. 6.30-ig (vagy tovább) trécselés, vihorászás a kollégákkal, mire a vezetőjük, a felettesük végre kiadja nekik a munkát és az ahhoz szükséges szerszámokat (lapát, kuka, seprű, motoros fűkasza, stb).

- irány a munkaterület, legtöbbször gyalog, akinek van biciklije, sétál a gyalogosokkal

- 7 óra után, 7.30-ra megérkeznek a munkaterületre. A legközelebbi buszmegállóban leülnek pihenni, enni, elszívnak egy cigit. Vagy kettőt.

- 8 óra után elkezdenek dolgozni. Elvileg 6-kor kezdtek. A munka legtöbbször ároktakarítás, fűnyírás, levélseprés, önkormányzati épületek udvarainak tisztán tartása, gazolás, stb.

- még 9 óra sincs, de már megint a buszmegállóban üldögélnek. Nem igazán látni, hogy dolgoztak volna. Akik nyírják a füvet, ők 8-tól keményen nyomják, amíg be nem fejezik, mert az ő munkájuk látszik, ha nincs elvégezve.

- a seprűs osztag legtöbbször a fűnyírósok mellé van kirendelve, hogy a járdáról és az útról összeseperje az oda csapott füvet. Legtöbbször a járdán szárad meg a fű...

- többszöri nekifutásra nem végzik el a munkát, 11 óra felé hazamennek ebédelni, a vezetőjük kiadja nekik, hogy elvégezték a munkát. Másnap folytatódik.


Ezért én cinikusan mindig azt mondom, hogy a közmunkások csak seprűt sétáltatnak és pocsolyát gereblyéznek. szépen dolgoztak.

2015. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Közfoglalkoztatott alapbér 51847 Ft(nettó,8 órára)

Közfoglalkoztatott szakképzett 66469 Ft(nettó,8 órára)

2015. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Közfoglalkoztatott voltam irodán 8 órában, nettó 66469ft-ot utaltak. Az igaz, hogy a munkámra semmi szükség nem volt, mert már így is kettő közalkalmazott státuszú emberke ült az irodában olyan munkát végezve, amit egy is kényelmesen el tudott volna végezni, azáltal ők sem dolgozták agyon magukat, nem csak a közmunkásokat kell szidni, hogy nem dolgoznak, én pl utálok unatkozni és szívesen csináltam volna valami értelmes feladatot, de nem volt, nem tudtak mit adni, így nehéz, és hamarabb sem mehettem haza, mint hogy lejárt volna a munkaidő.
2015. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kulturális közfoglalkoztatott érettségivel nettó 50 ezer körül. Pontos értéket nem tudok


Diplomával 70 ezer körül.Talán több is valamivel.

Én ilyenről tudok.


Aki meg utcát sepert azt mondta haverom,mert ismer ilyen embert, hogy megkapta a 60 kézbe.


Most mindegy, hogy szükséges-e vagy dolgoznak-e csak nem értem, hogy akit 8 általánossal foglalkoztatnak meg akit diplomával vagy érettségivel,mert az adott munkához alapkövetelmény,ugyan annyi a fizetésük vagy az utcaseprőnek több.


Még akkor ha valaki pocsolyát gereblyézik 6 órában ugyan annyit kap, mint aki 8 órában dolgozik.


Én olvastam olyat,hogy diplomás embert visszavettek a munkahelyére, mint közmunkást. Ugyan azt csinálta ugyan annyi órában csak "valamivel" kevesebbért.

2015. máj. 8. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!