Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bármilyen jogi végzettség...

Bármilyen jogi végzettség nélkül tudok valamilyen joghoz kapcsolódó munkát végezni?

Figyelt kérdés

Akár állandó, akár alkalmi. Jogot fogok tanulni, jelenleg is tanulok, de teljesen más tereületen, és fél év múlva diplomázom.

Van valami ismeretség ez ügyben?


Bármi érdekelne ami jogi tevékenység és nem kell hozzá papír. Ügyvéd szeretnék lenni később.


2015. máj. 14. 03:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz. Akta portalanítás, fűnyírás a bíróság udvarán.
2015. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát jah, #1 leírta, hogy mit. Hogy érdemi munkát végezz, ahhoz legalább III/IV. év kell jogon.
2015. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ConnectCare ***** válasza:

Én most végzek pont az öt évvel és teljesen őszintén nem biztos, hogy újra belevágnék és a kedves kérdező helyében is aludnék még rá egyet. És én még szerencsés voltam, mert nekem még állambácsi fizette.


Van először ez a remek öt év, ami szerintem szinte semmire nem jó. Gyakorlatilag annyiból áll, hogy jó vastag könyveket be kell magolni, majd visszamondani és az adott témakört aztán vagy nem látod többé a képzés alatt vagy majd csak a záróvizsgán. Olyan kicsit, mintha úgy készülnél az Olimpiára, hogy megtanulsz 200-féle úszásnemet, de mindet csak egy-egy hétig gyakorlod. Aztán a végén meg azon kapod magad, hogy elment öt év és nem lettél okosabb. Vannak az órarendben ilyen-olyan gyakorlatok, na ezeken minden van, csak gyakorlat nincs, szóval szerintem az öt évet akár ki is lehetne hagyni. Ennek ellenére meg van vele munka rendesen.


Aztán el lehet menni jellemzően minimálbérért ügyvédjelöltnek, itt megtanulni a szakmát és miután majd egy évtizede tanulsz, leszakvizsgázni. Majd ezután még fizetni egy annyira nem is kis összeget a Kamarának nevezett bűnszervezetnek és máris kirakhatsz kb. 1 darab táblát a neveddel és várhatod az ügyfeleket. Akik vagy jönnek vagy két hét után rájössz, hogy mentél volna inkább péknek, mert ott legalább egy-egy zsömle jut néha, itt viszont egy héten belül éhen halsz, ha nem jön be valaki.


Aztán meg ha jön, az se jó, ha nem jön, az se jó. Az utóbbival a már említett éhenhalás a gond, ha meg jön, azzal meg az, hogy ha valóban haladni akarsz, akkor be kell, hogy vállalj minimális időre óriási feladatokat és hamar azon kapod magad, hogy se családok, se barátok, csak az iroda van. Ahol én leszek pl. (tudom, itt most van némi ellentmondás, még nem döntöttem el, hogy hogyan lesz a menekülés), ott egy kifejezetten dekoratív 30-as ügyvédnő van, akit nem is értettem először, hogyan nem kelt még el. Most már értem. Hajnali ötre bejár az irodába mert nyolctól tárgyalás utána meg néha éjfélig bent van, mert iratot szerkeszt, szerződést ír stb..


Persze biztosan van, aki imádja ezt is és nem elvenni akarom a kedves kérdező kedvét, de mindenféleképpen érdemes ezt rendesen megfontolni!


És hogy a kérdésre is válaszoljak, sajnos sok mindent végzettség nélkül nem lehet csinálni. Max itt lehet pro bono segíteni az embereknek, ha jogi kérdésük van :).

2015. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Azt azért ne felejtsd el, hogy a jogi végzettséggel nem kizárólag ügyvédnek lehet menni, illetve nem is szimplán az igazságszolgáltatás az egyetlen választható irány. Nem kell mindenkinek ügyvédnek, bírónak, ügyésznek mennie, remekül kereshetnek pl. a cégek jogi tanácsadói, közigazgatásban is vannak zsíros állások és még lehetne sorolni.
2015. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát elmehetsz egy ügyvédi irodába gyakornoknak, mikor már egyetemista leszel. Erre gondoltál?
2015. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!