Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A célálláshoz nem kapcsolódó,...

A célálláshoz nem kapcsolódó, régebbi végzettség jó színben való feltüntetése az állásinterjún hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két végzettségem van, a kettőnek távolról sincs semmi köze egymáshoz. Az első egy érettségi utáni szakiskola(nyomdaipari területen), a második egy diploma (pénzügy-számviteli területen), ez utóbbiban is szándékoznék elhelyezkedni. Hogyha az interjúztató csodálkozva megkérdezi, hogy miért végeztem el a régebbi szakmámat, akkor hogy lehet ebből a kérdésből jól kijönni? A válasznak nem kell feltétlen igaznak lennie, csak pozitívnak.

Egyébként azért végeztem el mert -családi elvárás miatt- muszáj volt, de soha nem érdekelt, alig vártam, hogy vége legyen annak a képzésnek aztán foglalkozhassak valami mással, ami így elég értelmetlen volt.(A mai fejemmel nem biztos, hogy mindent így csinálnék, de nem ezért nyitottam meg a kérdést) Az az alapszabály, hogy mindent pozitívan kell magyarázni az interjún, a lehetséges válaszaim azonban egytől-egyig negatív kicsengésűek: családi okokból végeztem el, nem érdekelt, nem tudtam benne elhelyezkedni, nem fontoltam meg eléggé a jelentkezésemet, érdekelt de rájöttem hogy van jobb is, stb... Kihagyhatom, az önéletrajzból, de akkor meg az lesz a baj.


Valami jobb ötlet, vagy magyarázat esetleg?



#pályakezdő #állásinterjú #önéletrajz #túlképzés #túlképzettség #egymáshoz nem kapcsolódó végzettségek #sok végzettség
2012. aug. 6. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
csak a munkahoz relevans vegzettsegeket sorold fel. A tobbi csak idegesito atugrando dolog es konnyen atugorhatjak az egeszet...
2012. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor megkérdezik, hogy mit csináltam abban az időszakban és ugyanott vagyok.
2012. aug. 6. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, én már eldöntöttem, hogy ki fogom hagyni. Igen, ott a nagy kérdés, mit csináltál a kieső időben. Én azt fogom mondani, hogy édesapám családi vállalkozásában segítettem. Ja, igen tudom, a tb-kiskönyvben benne van. De általában nem az fogja a munkaügyi papírokat intézni, aki interjúztat.
2012. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát ez sem egy egyszerű magyarázat. :( Amúgy kész vicc hogy ilyeneket kell megmagyarázni. :(

Az jutott eszembe hogy kihagyhatnám az érettségit is, és csak a felsőfokú végzettséget írnám be, vagy akkor megkérdeznék az életkoromat és megint erről beszélnék?

Valahogy mégiscsak vállalni kellene, de jobb előadásmódban.

2012. aug. 7. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor mondhatod azt, hogy a mai világban jobb, ha az ember több lábon áll, több szakmája is van. De ez utóbbi jobban érdekel.
2012. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!