Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumilövedékes gáz-riasztó...

Gumilövedékes gáz-riasztó fegyverről lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Ugye jól tudom, hogy a gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó fegyverekre viselési engedély kérhető és utcán is nyugodtan gumizható, mivel az engedélyt nem lőszerre, hanem magára a fegyverre adják?


2. Szerintetek melyik fegyvert célszerűbb venni napi viselésre? (Indokot is kérnék)


Keserű Revenge 14-M


[link]


Keserű Pitbull


[link]


3. Nekem személy szerint a Keserű Revenge jobban imponál, de a 100 joule 15mm-es gumilövedék nem túlzás egy kicsit, szóval ezzel nem okozhatok túl komoly sérülést?



2015. máj. 14. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdéseid kisebb hányadára tudok válaszolni.

Csak viseléséhez kell engedély, tehát a testeden, ruházatodban hordod. Kocsiban, táskában stb. szállításhoz nem kell.

Engedély birtokában sem szabad láthatóan viselni, csak rejtve.

S használni kizárólag önvédelmi célra lehet. Persze elzárt magánterületen kipróbálhatod, hogyan működik, szól.

2015. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:

1. Jól tudod, bár nem lőszer, mert az 2-8 év hűvös lenne. Meg azért még mindig szürkezóna ez a gumis ügy, bár van már jogerős ítélet, ami nem marasztalta el a gumissal védekezőt. Precedensjog viszont továbbra sincs, így...

2. A kezedbe kell fognod őket és nem ártana megnézni a sütésüket is. Azután lehet dönteni. Tippem szerint a méret alapján meglesz a döntésed amúgy még azelőtt, hogy a kezedbe vennéd őket. :)

3. Nagyobb felületen oszlik meg az energia leadása, így elvileg nem lesz gond. A gyakorlat meg nem mindig fedi az elméletet.

2015. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az Alfa G030-at javaslom. (tudom tökéletesen megválaszoltalak.. de na. :) ) Szóval bármelyik elég jó választás, de azt is kalkuláld be, hogy mennyire lehet széles/nagy darab a pisztoly rejtett viselésnél kényelmetlen lehet. Ezért javasoltam az alfát. Kimondottan kényelmes, rövid csövű, lekerekített. Egyetlen hátránya hogy kb 47-48 ezer forint.. Na meg persze hogy a rövid csöve miatt távolra nem alkalmas. (szerintem aki gumissal akar távolra lőni az valamit félreértelmezett az "önvédelem" kulcsszóban ;) ÜDV.
2015. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"és utcán is nyugodtan gumizható, mivel az engedélyt nem lőszerre, hanem magára a fegyverre adják? "


Hogy nem lőszer, ezt leírták. Viszont a gáz/risztó fegyver az, amivel rendeltetésszerűen gáz vagy riasztópatront lehet lőni. És a tanusítványod gáz/riasztó fegyverre fog szólni és erre kapsz viselési engedélyt. Szerintem itt ez a vita zárható, és innen fakultatív az utcai gumizás, hangsúlyozottan saját felelősségre.


Rejtett viselésre kevésbé alkalmasak ezek a fegyverek, ha nem vagy kétméteres mackó, akin alig látszik. De akkor már egy aludobos Revenge-t választanék, a mérete mellett meglepően könnyű, És egy aludobossal végezték el tavaly a lentebb linkelt második fórumon az 500 lövéses tesztet, 15-ös gumival.


"de a 100 joule 15mm-es gumilövedék nem túlzás egy kicsit"

Nem.


Annyit érdemes tudni a Keserű fegyverekről, hogy mindegyik egyedi darab. És nem a szó ékszerészi értelmében, mert a gyártási precizitást, hát olyan amilyen. De a fegyverek működnek, és a bedöglik, el tudod hozzájuk juttatni futárral és vissza. Mondjuk a gyárral való kommunikáció se zökkenőmentes mindig :)


Ezeket ajánlom, visszaolvasol pár hónapot és mindent tudni fogsz:

[link]

[link]


És egy fontos de szomorú tény. Klasszik gázfegyvernek sajnos a Revenge sem jó pillanatnyilag, mert a manapság kapható wadie patron ebben is elakad:

[link]

2015. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért azt vegyük figyelembe, hogy a Revenge 14M kb. kétszer olyan erős, mint az Alfa !
2016. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jozsika12345789 válasza:
0%
Hat igen nekem m14 revenge van mart kb 2 eve rengeteget lotem vele fa ajtora butor lap stb at is hasitota eleg szepen nitro patronal femporos gumival szerimtem eleg eros meg van bene 100 joule
2023. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!