Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nem tudnátok néhány ötletet...

Tupaccc kérdése:

Nem tudnátok néhány ötletet adni egerek-patkányok ellen? Ultrahangos védelem tényleg jó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy házunk mögött kukorica földek vannak, és hiába a betonkerítés, rendszeresen bekeveredik valami féreg hozzánk, és néhol már a fűben lyukakat is látok. Mivel két kisgyerek is van a házban, mérgeket nem merek lerakni, csak ragasztós csapdákat, amikkel van 1-2 kapás, de csak nagyritkán. Tegnap valami őrült ricsajt hallott párom padláson, de csak nagyon rövid ideig tartott, féreg nyomát nem találtam, inkább azt tippelem rövid időre valami a kéménybe keveredett..

Csak jön az ősz, a legrosszabb időszak, és valahogyan védekezni akarnák ellenük, hogy nehogy tényleg a házba akarjanak jönni „melegedni“. Ok, kintre hozhatnák macskát, amit etethetek, viszont szerencse dolga, hogy lusta dög, vagy egerező típus. Sokan mondják ne adj neki enni, aztán egér étrendre kényszerül, de sok esetben inkább átszokik máshova.

Olvastam ezekről az ultrahangos riasztókról, ha másra nem is, a ház körül csatlakoztatni őket jó dolog, mert legalább nem akarnak a házba menni. Ez is olyan, hogy vannak akik azt írják semmit se ér, vannak akik halálra dicsérik. Tudnátok valamit tanácsolni, vagy hogy egyáltalán létezik-e olyan módszer, amivel elérhetném, hogy a házunkat, és a kertünket messze elkerüljék?



2014. okt. 8. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen ultrahangos kínai vackokat felejtsd el,parasztvakítás az egész.Én már mindent kipróbáltam,de a klasszikus egérfogónál nincs jobb.Kutyatáppal használom,tökéletes.Méregből a kis tasakos pépet javaslom,hatásos.Olyan helyre ahol a gyerekek nem férnek hozzá(pl padlás) nyugodtan kirakhatod.Sok sikert!
2014. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyílászárót tarts csukva, ahol be tudnak menni. A lyukakat, réseket foltozd be. Kisebb egerek 1 cm-es résen is beslisszannak.

Más hatásos megoldás nincs arra, hogy ne menjenek be.

Megfogásra meg a felhúzós egérfogó a legjobb.

A méreggel az a baj, hogy ha Jerry behúzódik megdögleni a szekrénysor alá vagy a franciaágy belsejébe, akkor nehéz napok elé néztek, néhány hétig csak csipesszel az orrotokon tudtok belépni az ajtón.

2014. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 énvagyokhe válasza:
2014. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Talajfertőtlenítő + valami amit szeretnek....percek kérdése.
2014. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!