Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közzéteszek egy videót,...

Ha közzéteszek egy videót, amin éppen szeméygépjárművel a megengedett 90 km/h helyett 130km/h-val megyek, akkor indulhat ezek alapján ellene eljárás, illetve mások feljelthetnek emiatt?

Figyelt kérdés
kösz a válaszokat!

2015. máj. 17. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát naná
2015. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem te lennél az első. Igen. Még gyorsan sem kell menned, elég ha telefonálsz, nem vagy bekötve stb. Szóval bármi, ami szabálytalan.
2015. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Pár éve volt egy eset, a média beszámolt róla. Valami vita során egy kisbusz utasait elkezdték rossz fiúk motoron üldözni. A kisbuszban utazók kamerával elkezdték videózni az üldözőket, akik megrongálták menet közben a járművüket, közben a vezető telefonon hívta a rendőrséget. Derék hatóságaink természetesen eljárást kezdeményeztek a látottak alapján. No nem az üldözők ellen, hanem a vezető ellen, aki a felvételek tanúsága szerint 1. kézben tartott mobillal telefonált, 2. nem volt bekötve.
2015. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem!

Személygépjármű mutatója nem hitelesített mérőműszer. Ennyi erővel megbütykölöd a rugókat és 180 helyett 30-at fog mutatni.

2015. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, ki pontozza le a helyes válaszokat, de lelke rajta. Igen indulhat, s nem egy alkalommal indult is.

A kocsiban lévő nem hitelesített műszer valóban nem pontos. De nincs jelentősége, úgysem azt fogják nézni.

2015. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

". De nincs jelentősége, úgysem azt fogják nézni."


Akkor mit?

2015. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Talán nem gyorshajtás, hanem Közúti veszélyeztetés miatt (ami egy gumiparagrafus) indulhat eljárás ellened.

[link]

[link]


Nemrég videó alapján Habony és Vajna ellen indult eljárás.

2015. máj. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Hogy mit, ha nem a műszert? Hát pl. a terepet. Egy szakértő pillanatok alatt kiszámítja a sebességet. De általános iskolás tanulmányok is bőven elegendőek. Pl. ha a kilométerkövek látszanak, vagy villanyoszlopok. Bármi, amelyik ismétlődik az út mentén, s a távolságuk ismert.
2015. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
8-as és ha a felvételen gyorsítottak vagy lassítottak? Máris torzul az eredmény. Oszlopos száolás meg csak egyenesben működik. Koszinusz átmeneti ívben hogy számolnád a megtett utat, a sebességet? Vagy kosárívben? Útépítésben nincs teljesen tiszta köríves kanyar.
2015. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából még annyi van a dolghoz, hogy a videó sötétben készült és nem is a sebesség lett volna a lényeg , csak így sikerült... A videón se én nem látszom, se a hangom nem hallatszik, szóval semmi. Szóval ha jól sejtem nem igazán tudnák bizonyítani,hogy én vezettem az autót.. Ezek alapján ti közzé mernétek tenni?
2015. máj. 18. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!