Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ha bevezetnénk az...

Mi lenne ha bevezetnénk az alábbi liberális elvű törvényt?

Figyelt kérdés

A törvény alapgondolata valami ilyesmi lenne:

"Mindenkinek joga van bármit megtenni addig amíg az nem sérti más (értelemszerűen ugyanolyan jogokkal felruházott) ember/emberek jogait."


A tövény értelmében a jelenlegi bűncselekmények továbbra is bűnnek számítanának, de hosszú távon jobban teljesülne az emberek közötti egyenlőség és nem sérülhetnének a nemzeti, nyelvi, vallási, szexuális stb. kisebbségben levők jogai sem.


Szerintetek működne? Ha igen, miért igen, ha nem miért nem?



2015. máj. 19. 19:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Mellesleg, szabad véleménynyilvánítás van.

Bárki kimondhatja, hogy a homoszexuális propagandát rossznak , provokálónak tartja.


Vagy, kimondhatja, hogy nem tetszik neki az iszlamisták nyomulása.


Ez a liberalizmus és nem az, hogy hozni mindenféle szájkosártörvényt és perelni azokat, akiknek eltérő a véleménye.

2015. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#10

Fair kérdés. Nyilván a gondolkodást nincs értelme szenkcionálni. Gondolni azt gondolsz amit csak szeretnél a melegekről, de ha pl. leköpöd őket (csak mert melegek), vagy megdobálod őket a fesztiváljukon, az automatikusan minősüljön valamiféle törvénysértésnek. Hasonló elven alapulva egy Budapestre tervezett mecset terve se legyen automatikusan elkaszálva, csak azért mert nem keresztény..

2015. máj. 19. 20:08
 13/33 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező , neked törvényes jogod van melegként sétálgatni, én ezt eltűröm, de nem vagyok köteles szeretni.


A törvény jogot és kötelességet ír elő, nem azt hogy szeretnem kell!

2015. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
82%

Ez ugyan az a félkegyelmű, aki valamelyik nap be akarta tiltatni, hogy a homoszexualitást valaki betegségnek nevezze.

Ne foglalkozzatok vele, sajnos meleg, elégbaj ez neki.

2015. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
"a pl. leköpöd őket (csak mert melegek), vagy megdobálod őket a fesztiváljukon, az automatikusan minősüljön valamiféle törvénysértésnek" - az már most is annak minősül.
2015. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#13-as

Látom értelmi szinted csak addig ér, hogy másokat szájízednek megfelelően jellemezz..

Akkor a Te kedvedért: iszlamista-zsidó-meleg-félnéger-cigány-származék vagyok, vagy nem. Most hogy kijátszottuk az gyűlölet kártyádat, talán elkezdhetnél intelligensen is érvelni álláspontod mellett..

2015. máj. 19. 20:11
 17/33 A kérdező kommentje:

#14-es

nem nyert..

a tudomány jelenlegi állása szerint ugyanis nem tudjuk, hogy betegség, genetikai okok, vagy környezeti hatások miatt alakul ki a homoszexualitás, de nem is ez a kérdés lényege, kedves félkegyelmű..

2015. máj. 19. 20:14
 18/33 anonim ***** válasza:
96%

Te amúgy mit akarsz tulajdonképpen? Ha kisétálasz meleg haverjaiddal az utcára akkor gurítsunk eléd vörös szőnyeget és éljenezzünk?

Így se lehet leköpni a melegeket se megverni se semmit, remélem azt nem akarod törvénybe foglalni, hogy ki mit gondolhat róluk. Ha meg annyira nem tetszik nekik, hogy a figyelem középpontjában vannak és közutálatnak örvendenek akkor talán nem kéne a város közepén vonulgatni és hergelni a jónépet a "jézusnak is két apja volt" meg hasonló szövegekkel.

A mecset meg más kérdés. Ezernyi jobb dologra is lehetne költeni a pénzt ilyen hülyeség helyett, vagy ha annyira kell ide a mecset akkor az ne a mi pénzünkből menjen már el. Ománban sem húznak fel állami pénzből keresztény templomokat a város közepére.

2015. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, azt jelenleg büntetik, méghozzá becsületsértés címszó alatt.


Amúgy nem mind1, hogy mi miatt melegek stb? Ők is emberek? Igen! A vonzódásukon kívűl ők is ugyanolyan életet élnek mint mi? Igen! Nem értem sok emberben miért kelt valamiféle gyűlöletet az, hogy a saját neméhez vonzódik valaki.


Én se nem utálom őket, se nem szeretem, mint hogy egy vad idegen emberről sem alkotok véleményt, csak miután megismerem.

2015. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

13. vagyok


Gyűlölködni, te kezdesz. Olvasni és értelmezni már nem megy!

(a meleg sétálás példát pont Te hoztad fel!)


Leírtam, jogod van, amit én köteles vagyok tűrni, elviselni, de semmilyen törvény nem kötelez arra, hogy szeressem.

(a jogod alatt érthetsz bármilyen törvényes jogodat)

2015. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!