Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ha bevezetnénk az...

Mi lenne ha bevezetnénk az alábbi liberális elvű törvényt?

Figyelt kérdés

A törvény alapgondolata valami ilyesmi lenne:

"Mindenkinek joga van bármit megtenni addig amíg az nem sérti más (értelemszerűen ugyanolyan jogokkal felruházott) ember/emberek jogait."


A tövény értelmében a jelenlegi bűncselekmények továbbra is bűnnek számítanának, de hosszú távon jobban teljesülne az emberek közötti egyenlőség és nem sérülhetnének a nemzeti, nyelvi, vallási, szexuális stb. kisebbségben levők jogai sem.


Szerintetek működne? Ha igen, miért igen, ha nem miért nem?



2015. máj. 19. 19:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%

Ez kb. ma is így van, most feltaláltad a meleg vizet.


A melegeket meg mindig viszolyogva fogják nézni, mert maga a homoszexualitás gyakorlata undorító egy heteroszexuális számára, kb. mintha valaki a taknyát enné meg, olyan számunkra. Ezen meg nem fogsz tudni változtatni.

2015. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ez részben igaz. De ha teljesen igaz lenne (és mindenki egyet is értene ezzel), akkor miért néznek rossz szemmel az utcán kéz a kézben járó melegekre, a mecsetet Budapesten építeni próbáló iszlamistákra, a Dunaparton sétáló zsidókra"


Ugyanazért amiért furán néznek arra aki fejhallgatót hord, télen símaszkban járkál az utcán, hózentrógert hord a pólója alatt. Ez mind igaz rám, mégsem izgat, hogy ki mit gondol, csinálom ami praktikus és kész, pedig nem egyszer röhögtek már ki, mentek a villamos másik végébe a símaszk miatt

2015. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

#18

"Te amúgy mit akarsz tulajdonképpen?"

-> megvitatni ezt a kérdést.. ha nem érzed úgy, hogy konstruktív tudsz lenni, nem kötelező ide kommentelned..


"remélem azt nem akarod törvénybe foglalni, hogy ki mit gondolhat róluk"

-> ha már nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd az előzményeket, akkor legalább ne állíts hülyeséget.. 12-es hozzászólásomat végigolvasva kiderül, hogy értelmetlen a kérdésed


"A mecset meg más kérdés. Ezernyi jobb dologra is lehetne költeni a pénzt ilyen hülyeség helyett, vagy ha annyira kell ide a mecset akkor az ne a mi pénzünkből menjen már el."

-> senki nem akart a te pénzedből mecsetet építeni.. ha úgy érzed kompetens vagy a témában, legalább légy tisztában a kontextussal..



#13-as, #20-as

"Gyűlölködni, te kezdesz. Olvasni és értelmezni már nem megy!

(a meleg sétálás példát pont Te hoztad fel!)"

-> Szomorú hogy agyad addig sem ér el, hogy felfogd pont a kérdésben szereplő törvény helyességének(?) példájaként hoztam fel a törvényt.

Te kezdtél el hülyeséget írogatni egyben firtatni a kérdező szexuális beállítottságát, holott ennek (véleményem szerint) nem sok köze van a kérdéshez..

Így ha valakinek értelmezni kellene megtanulni az sajnos te vagy..

2015. máj. 19. 21:26
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"A mecset meg más kérdés. Ezernyi jobb dologra is lehetne költeni a pénzt ilyen hülyeség helyett, vagy ha annyira kell ide a mecset akkor az ne a mi pénzünkből menjen már el."

-> senki nem akart a te pénzedből mecsetet építeni.. ha úgy érzed kompetens vagy a témában, legalább légy tisztában a kontextussal.. "


Akkor légy oly drága világosíts már fel, hogy honnan fogják kiszopni a pénzt a budapesti óriásmecsetre ha nem az adófizetők pénzéből. Gondolod majd Törtökország küldi a pénzt? Vagy talán majd az itt tanuló arab diákok finanszírozzák?

2015. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#24

"Akkor légy oly drága világosíts már fel, hogy honnan fogják kiszopni a pénzt a budapesti óriásmecsetre ha nem az adófizetők pénzéből. Gondolod majd Törtökország küldi a pénzt? Vagy talán majd az itt tanuló arab diákok finanszírozzák?"

-> Pontosan. Mert szerinted tőlünk nyugatabbra az adófizetők dobták össze a pénzt? Ne komolytalankodj..

2015. máj. 19. 21:49
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, zavarodott vagy, zagyválsz össze vissza!

Ez látszik az írásodon is, fogalmazásodon is.

" pont a kérdésben szereplő törvény helyességének(?) példájaként hoztam fel a törvényt." - mi ez a zagyvaság?!

A melegek sétálását Te hoztad fel az #5 hozzászólásodban, és pont erre kaptál választ. Már elfelejtetted mit írtál?


Egy már meglévő törvényt (ami a demokrácia alapja) kitalálsz, és be akarsz vezetni, majd meglepve tudod meg, hogy ez már rég érvényben van.


Nem érted meg, hogy a törvény az emberek CSELEKEDETEIRE, TETTEIRE vonatkozik, az emberek GONDOLKODÁSÁT nem szabályozza. (egyenlőre, szerencsére)


A társadalmi elfogadást nem törvényekkel, hanem viselkedéssel, toleranciával lehet elérni. Ez mindkét félre vonatkozik!


Nehéz a felfogásod, butuska vagy, ennyi!

2015. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

#26

"Nem érted meg, hogy a törvény az emberek CSELEKEDETEIRE, TETTEIRE vonatkozik, az emberek GONDOLKODÁSÁT nem szabályozza. (egyenlőre, szerencsére)"


-> Akinek nehéz a felfogása az te vagy. Mint már párszor említettem nem áll szándékomban az emberek gondolkodását törvényileg szavályozni. Már egyszer ezt leírtam és vissza is idéztem a 12-es számú kommentemet a 23-as számú hozzászólásomban (igaz nem neked idéztem vissza, de ha ennyire értetlen vagy, azért kicsit lehettél volna körültekintőbb és visszaolvashattál volna).


Másrészt meg ha egy cseppet is intelligens lennél, tudhatnád, hogy a zavartság és a figyelmetlenség két különböző dolog. Az általad idézett szövegrészben valóban van elírás, ugyanis benne maradt egy fölösleges szó, mivel két mondatból egyszerűsítettem egyre. Helyesen így akartam írni:

" pont a kérdésben szereplő törvény helyességének(?) példájaként hoztam fel."


Remélem így már csököttebb gondolkodószervednek sem okoz olyan nagy kihívást a mondat megértése, melyet lefogadom, hogy rajtad kívül mindenki más megértett, aki meg akarta..


"Egy már meglévő törvényt (ami a demokrácia alapja) kitalálsz, és be akarsz vezetni, majd meglepve tudod meg, hogy ez már rég érvényben van. "

-> Ha ez igaz, bizonyára tudsz mutatni konkrét cikkelyt, paragrafust, bekezdést is, ugye?


Remélem így már mindent sikerült helyretenni fejedben és következő kommentedben már fogsz okoskodva fárasztani másokat..

2015. máj. 19. 23:24
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te is csak tévében láttál cigányt (természetesen vannak értelmesek, de sajnos nem ők az átlag) és ötleted sincs a multikulturalizmus negatív hatásairól. Nézz utána mi van Svédországban (csakhogy nehogy azzal gyere, hogy miért Franciaországot mondtam). Meglátod, hogy nem olyan csodálatos, hogyha törökök meg más arabok lepik el az országot. Meglepődnél, ha tudnád mennyire "toleránsak" a törökök...


"ha pl. leköpöd őket (csak mert melegek), vagy megdobálod őket a fesztiváljukon, az automatikusan minősüljön valamiféle törvénysértésnek."


Nem tudom hol élsz, de itt továbbra is bűncselekménynek minősülnek az utóbbi tettek, akárki irányába is követik el.

A melegeket, zsidókat, stb. bántalmazni továbbra is törvénybeütköző, ugyanúgy ahogy minden más embert. Nem tudom még mi bajod van.


"Mi van azzal, hogy mondjuk: "elfogadva" vagy "tolerálva"?"


Azt, hogy tolerálni kelljen valamit nem iktathatod törvénybe. Az már saját megítélésed szerinti, szubjektív törvénykezés lenne, ami messze áll a demokráciától.

Egy példa: Attól még, hogy törvény szerint kell adót fizetni, boldogan senki sem fizet...


Nincs semmi bajom a melegekkel, stb., nem is akarok gyűlöletet kelteni, csupán amit irkálsz, nonszensz.

2015. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Gondolom te is csak tévében láttál cigányt"

-> Hát ezt rosszul gondolod. "Cigánylakta" környékről származom és az egyik legjobb barátom is cigány.


"ötleted sincs a multikulturalizmus negatív hatásairól."

"Meglátod, hogy nem olyan csodálatos, hogyha törökök meg más arabok lepik el az országot. "

-> Egyrészt ezt sem sikerült jól eltalálnod, tudom mi van nyugaton (laktam kint, 3 országban is).

Másrészt meg senki nem mondta, hogy a fenti törvény csak a bevándorlóknak kell szabadságot biztosítson. Ha figyelmesen elolvasod, a "törvény" ugyanúgy "megvédi" a magyar embereket a bevándorlók által okozott problémáktól (és fordítva).


"Nincs semmi bajom a melegekkel, stb., nem is akarok gyűlöletet kelteni, csupán amit irkálsz, nonszensz."

-> Lehet, bár szerintem nem igazán értetted meg a kérdésben felvetett törvény lényegi mondanivalóját..

2015. máj. 19. 23:38
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Leírták sokan sokféleképpen de leírom én is hátha sikerül megérteni előbb-utóbb. Amiket be akarsz vezetni azok valójában már régen érvényben vannak. Nem köphetsz le senkit az utcán nem szónokolhatsz és szólíthatod fel az embereket senkinek sem a kivégzésére, nem verhetsz meg senkit az utcán. Nem értem, hogy ezt miért a melegekre meg a kissebségekre hegyezed ki. Ellenük ugyanúgy nem csinálhatsz semmit a fenti esetekből mint egy heteroszexuális, keresztény, szőke, kék szemű, magyar anyanyelvű ember ellen sem.


Amúgy meg részben még túlságosan is megvalósult az általad áhítot kánaán. Köcsög magyarozni lehet, de ha rohadt cigányozni vagy mocskos zsidózni akarnál akkor azt meg már nem szabad. Nézd csak meg ezen az oldalon a kommenteket, ha valahol leírják, hogy cigány, hiába nem gyűlöletkeltésről van szó, akkor törlik a kérdést/kommentet. Külön kedvencem a holokauszttagadás mint törvénybe ütköző tett ...

2015. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!